W czwartek 07 września 2017 zapraszamy na koncert Natalii Moskal!

Piotr Michalik
Wrz 6, 2017
99 Views

Natalia Moskal – wokalistka, autorka tekstów, tłumaczka. Muzyka, którą tworzy to ogólnie pojęty electro pop ze sporą dawką alternatywy. Ceni w sztuce różnorodność i uważa, że kontrast jest dużą zaletą.

Wraz z zespołem wystąpiła m.in. na Festiwalu FIlmowym Dwa Brzegi 2016, Behind The Trees Festival 2016, a w grudniu odbyła trasę koncertową po kilkunastu miastach we Włoszech.

19 maja 2017 roku ukazał się debiutancki album Natalii Moskal – ,,Songs of Myself”, który promuje singiel,, Better Man”, do którego powstał teledysk. Inspiracją przy tworzeniu płyty były elektroniczne brzmienia z lat 80. i 90-tych, co nadało całości elektro-popowego charakteru. Oprócz syntezatorów, w kompozycjach pojawiają się także żywe instrumenty: perkusja, gitara, bas, smyczki oraz instrumenty dęte.

Autorką wszystkich tekstów na płycie jest Natalia Moskal. Za aranżację i produkcje, a także wspólkompozycje odpowiada Łukasz Maron. Wydawcą albumu jest Fame Arttworzeniu albumu stały się elektroniczne brzmienia z lat 80. i 90. Oprócz syntezatorów, w kompozycjach pojawiają się także żywe instrumenty: perkusja, gitara, bas, smyczki oraz instrumenty dęte.

Tworząc płytę skupiłam się na tym, o czym chcę śpiewać. Zarówno jako wokalistka, jak i początkująca tłumaczka koncentruję się na słowie. Ostatnio sporo czasu poświęciłam Ester Singer Kreitman przekładając jej prozę. Obcując m.in. z jej opowiadaniami, nieustannie wybrzmiewały we mnie historie silnych i nietuzinkowych kobiet, które są wierne własnej intuicji i ufają swoim wyborom. Bardzo mi to imponuje, dlatego starałam się dać temu wyraz w moich piosenkach, ubarwiając je czasami wątkami autobiograficznymi – mówi Natalia Moskal. Tytuł albumu ,,Songs of Myself” został zaczerpnięty od słynnego pisarza amerykańskiego – Walta Whitmana, który propagował w swojej książce „A song of myself” ideę „trust thyself”, czyli ufaj sobie.

W ramach promocji albumu Artystka wraz z zespołem zagrała dwukrotnie w Lublinie oraz w Rzeszowie. Na przełomie września i października ukaże się najnowszy teledysk, który będzie również swoistą kampanią społeczną. Więcej szczegółów już niebawem!

07.09.2018 (czwartek), godzina 20: 00
STARY KLASZTOR, ul. Purkyniego 1, 50-155 Wrocław
BILETY: wejście za free

You may be interested

Wyjątkowy głos, odważne, intymne kompozycje, brutalnie szczery soul!
Newsy,
shares90 views
Newsy,
shares90 views

Wyjątkowy głos, odważne, intymne kompozycje, brutalnie szczery soul!

Piotr Michalik - Wrz 19, 2017

Urodzony w Nigerii i wychowany w Londynie Jacob Banks tworzy brutalnie szczery soul. Artysta prezentuje pierwszy singiel zwiastujący nadchodzący album! Singiel jest…

Agnieszka Kaczorowska w nowym teledysku Antka Smykiewicza!
Newsy, Teledyski
shares86 views
Newsy, Teledyski
shares86 views

Agnieszka Kaczorowska w nowym teledysku Antka Smykiewicza!

Piotr Michalik - Wrz 19, 2017

Artysta w ostatnich miesiącach skupia się na pracy nad nowym materiałem na drugą płytę, jednak w odpowiedzi na liczne zapytania…

Nominowani do nagród Grammy Galantis powracają z nowym albumem!
Newsy, Płyty
shares56 views
Newsy, Płyty
shares56 views

Nominowani do nagród Grammy Galantis powracają z nowym albumem!

Piotr Michalik - Wrz 19, 2017

Twórcy hitów „Runaway” oraz „Love On Me” zaprezentowali świeżą dawkę klubowych hitów. „The Aviary”- taki tytuł nosi nowy album  Galantis,…

Leave a Comment

Your email address will not be published.