Debiutancki, solowy album jednego  z najważniejszych głosów brytyjskiego rocka lat 90., Liama Gallaghera nosi tytuł „As You Were”.

To jedno z najbardziej wyczekiwanych rockowych wydawnictw ostatnich miesięcy. Jeden z najwspanialszych frontmanów wszech czasów, jak określił go prestiżowy magazyn „Q”, już pierwszą singlową piosenką „Wall Of Glass” pokazał, że jest w wyśmienitej formie muzycznej. Singel wzbudził słuszne zachwyty, podobnie jak teledysk do niego, który wyreżyserował Francois Rousselet (m.in. Snoop Dogg).

Kompozycje „Wall Of Glass” nagrano w Los Angeles ze wspomnianym Gregiem Kurstinem (zagrał na wszystkich instrumentach w piosenkach „Wall of Glass”, „Paper Crown”, „Come Back To Me” i „It Doesn’t Have To Be That Way”) oraz w Londynie z Danem Grech-Margueratem. W stolicy Wielkiej Brytanii kompozycje rejestrowano w studiu Snap w Finsbury Park, a na instrumentach zagrali: Mike Moore (gitara), Martin Slattery (keyboards) oraz Dan McDougall (perkusja). Natomiast kolejnym singlem z płyty została ballada „For What It’s Worth” napisana przez Liama oraz Simona Aldridge’a z Cherry Ghost.

Ujawnione wcześniej utwory „Chinatown” oraz „Greedy Soul”  oddają niesamowity klimat w jakim nagrana jest cała płyta. „As You Were” to album silnie inspirowany latami 60. i 70., dziełami Johna Lennona czy The Rolling Stones. Liam Gallagher zachowuje rockowe tradycje dodając jednocześnie coś wyjątkowego od siebie.

Komenatrze

komentarz