Mad-Music.pl

Grupa Mgły wypuściła kolejny klip!

Projekt wytwórni Kayax, My Name Is New, ma już pierwsze perły na swoim koncie. Mowa o grupie Mgły. Ich najnowszy klip, „Rzeka”, właśnie ujrzał światło dzienne.

„Rzeka” to trzeci singiel zespołu Mgły. W odróżnieniu do opublikowanych dotychczas „Czekam na Lato” i  „Bałtyku”, grupa prezentuje się w bardziej dynamicznej odsłonie – w końcu Rzeka, jak na rzekę przystało – bywa wartka, zwodnicza i pełna meandrów. Do utworu powstał zaskakujący ideoklip, który wyreżyserował twórca filmów animowanych – Tomek Głodek. Film jest nieco surrealistyczny, w swej konwencji nawiązuje do filmów sci-fi z ery kaset VHS. Opowiada historię dziewczyny próbującej opuścić planetę, na której rozbiła się pojazdem kosmicznym. Echa filozoficznego tekstu utworu naleźć można w obrazie, który w metaforyczny sposób traktuje o przemijaniu, konfrontacji z przeszłością, samotności oraz o zaufaniu losowi i oddaniu się jego nurtowi.

Mgły są tajemnicą, Mgły są melancholią. Z jednej strony zawieszone nad ziemią, z drugiej czasem tuż pod niebem. Zespół powstał w 2014 w Warszawie z inicjatywy Ewy Wyszyńskiej i Piotra Grudzińskiego, którzy następnie zaprosili do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków. Muzycy pracują nad debiutanckim albumem, który określić można jako alternatywny, melancholijny pop. Członkowie grupy wywodzą się z różnych stylistyk, ale łączy ich fascynacja dźwiękami pełnymi tajemnic. Niejednoznaczne są również teksty wokalistki Ewy Wyszyńskiej, opowiadające często o tęsknocie za czymś nieznanym. W 2017 r. zespół opublikował swój pierwszy teledysk do utworu “Czekam na lato”. Kilka miesięcy później ukazał się drugi klip do utworu “Bałtyk”. Bałtyk z powodzeniem zadebiutował na Liście Przebojów Radia Rzeszów (1 miejsce), a potem zagościł na liście TOP 20 Radia Plus Gryfice i kultowej Liście Programu Trzeciego Marka Niedźwieckiego.

Avatar

Weronika Paliczka

Polub nas!

Patronat

Reklama

Polecane koncerty

Polecamy również

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .