Mad Music

Improwizacja, psychodelia i hałas – OFF Fesitval w trzech słowach

Gdyby chcieć określić tegoroczny line-up OFF Festival w Katowicach, należałoby użyć powiedzenia „spodziewaj się niespodziewanego”. Widzieliśmy już wszystko – rap, rock, hardcore i jazz. Dzisiaj do składu festiwalu dołączyli No Age, Meek Oh Why?, Derya Yıldırım & Grup Şimşek, Lonker See, Pokusa i Sierść.

Derya Yıldırım & Grup Şimşek

Ex oriente lux. Projekt, który zawdzięcza swoje brzmienie unikalnej miksturze muzyki źródeł z Anatolii z psychodeliczną, hipisowską jazdą wymyśloną na Zachodzie, ale od zawsze odwołującą się do estetyki i duchowości Wschodu. Najmocniejszym punktem formacji jest zdecydowanie niesamowita wokalistka Derya Yıldırım, jednak nie można pominąć zasług zespołu. Grupa złożona z artystów z Niemiec, Turcji, Francji i Wielkiej Brytanii fenomenalnie interpretuje tureckie klasyki, nie bojąc się jednocześnie daleko posuniętych improwizacji.

Sierść

Tytuł koncertowego albumu Sierści brzmi zabójczo kontrowersyjnie – „Spoko, że wszyscy umrzemy”. Muzycy obiecali jednak, że plan odłożą co najmniej do sierpnia, żebyśmy mogli usłyszeć ich na żywo. Muzycy grają skandynawski black metal połączony z garażowym noise rockiem. Na scenie zobaczymy Jakuba Lemiszewskiego, świetnie znanego OFFowej publiczności ze Złotej Jesieni. Gra również w Social Cream i Gołębiach.

Meek Oh Why?

Mikołaj Kubicki, znany szerszej publiczności jako Meek Oh Why? to twórca, na którego występ czekamy z niecierpliwością. Nie jest on tylko raperem, ale przede wszystkim wizjonerem, który swoją twórczością porywa publikę. Artysta ma na swoim koncie dwie epki: „Księżniczka i Buc” i „Rękopisy nie płoną”, a także dwie płyty długogrające „Miło było poznać” i najświeższy, koncepcyjny album „Płyta rodzaju”. Wszystkie krążki świadczą jednogłośnie, że mamy do czynienia nie tylko z raperem, ale także z osobą wyjątkowo wrażliwą literacko.

 

Wśród ogłoszonych do tej pory artystów znaleźli się między innymi Charlotte Gainsbourg, M.I.A, Harry Merry, Bass Astral x Igo, MINt, tęskno, Kult, Big Freedia, CoL, DJ Paypal & DJ Taye czy Aurora. Festiwal odbędzie się w dniach od 3 do 5 sierpnia w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Bilety są dostępne na oficjalnej stronie wydarzenia.
 

Komenatrze

komentarz

Avatar

Weronika Paliczka

Polub nas!

Patronat

Reklama

Polecane koncerty

Polecamy również

Instagram

Unable to communicate with Instagram.