Mad Music

Improwizacja, psychodelia i hałas – OFF Fesitval w trzech słowach

Gdyby chcieć określić tegoroczny line-up OFF Festival w Katowicach, należałoby użyć powiedzenia „spodziewaj się niespodziewanego”. Widzieliśmy już wszystko – rap, rock, hardcore i jazz. Dzisiaj do składu festiwalu dołączyli No Age, Meek Oh Why?, Derya Yıldırım & Grup Şimşek, Lonker See, Pokusa i Sierść.

Derya Yıldırım & Grup Şimşek

Ex oriente lux. Projekt, który zawdzięcza swoje brzmienie unikalnej miksturze muzyki źródeł z Anatolii z psychodeliczną, hipisowską jazdą wymyśloną na Zachodzie, ale od zawsze odwołującą się do estetyki i duchowości Wschodu. Najmocniejszym punktem formacji jest zdecydowanie niesamowita wokalistka Derya Yıldırım, jednak nie można pominąć zasług zespołu. Grupa złożona z artystów z Niemiec, Turcji, Francji i Wielkiej Brytanii fenomenalnie interpretuje tureckie klasyki, nie bojąc się jednocześnie daleko posuniętych improwizacji.

Sierść

Tytuł koncertowego albumu Sierści brzmi zabójczo kontrowersyjnie – „Spoko, że wszyscy umrzemy”. Muzycy obiecali jednak, że plan odłożą co najmniej do sierpnia, żebyśmy mogli usłyszeć ich na żywo. Muzycy grają skandynawski black metal połączony z garażowym noise rockiem. Na scenie zobaczymy Jakuba Lemiszewskiego, świetnie znanego OFFowej publiczności ze Złotej Jesieni. Gra również w Social Cream i Gołębiach.

Meek Oh Why?

Mikołaj Kubicki, znany szerszej publiczności jako Meek Oh Why? to twórca, na którego występ czekamy z niecierpliwością. Nie jest on tylko raperem, ale przede wszystkim wizjonerem, który swoją twórczością porywa publikę. Artysta ma na swoim koncie dwie epki: „Księżniczka i Buc” i „Rękopisy nie płoną”, a także dwie płyty długogrające „Miło było poznać” i najświeższy, koncepcyjny album „Płyta rodzaju”. Wszystkie krążki świadczą jednogłośnie, że mamy do czynienia nie tylko z raperem, ale także z osobą wyjątkowo wrażliwą literacko.

 

Wśród ogłoszonych do tej pory artystów znaleźli się między innymi Charlotte Gainsbourg, M.I.A, Harry Merry, Bass Astral x Igo, MINt, tęskno, Kult, Big Freedia, CoL, DJ Paypal & DJ Taye czy Aurora. Festiwal odbędzie się w dniach od 3 do 5 sierpnia w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Bilety są dostępne na oficjalnej stronie wydarzenia.
 

Komenatrze

komentarz

Weronika Paliczka

Polub nas!

Patronat

Reklama

Polecane koncerty

Polecamy również

Reklama

Instagram

Instagram has returned empty data. Please check your username/hashtag.