Mad-Music.pl

James Bay opowiada o ciężarze miłości

James Bay, twórca ballady „Hold Back The River”, na kilka dni przed premierą drugiego albumu odsłania ostatni singiel – „Slide”.


James Bay to urodzony romantyk, poruszający często tematykę miłości i uczuć z nią związanych. Nie dziwi więc fakt, że pod koniec teledysku do kawałka „Slide” możemy usłyszeć jeden z ulubionych wierszy Jamesa, „Pieśń” Allena Ginsberga. Głos, który należy do koncertującego z Bay’em Davida Ryana Harrisa, czyta „Ciężarem świata jest miłość”. Sam artysta tak mówi o swoim utworze „Ta piosenka powstała jako ostatnia. Od razu poczułem, że to najbardziej naturalny utwór na zakończenie „Electric Slide”. Czuć w nim smutek i trochę ciężki klimat, jednak tak naprawdę to utwór o nawiązywaniu relacji – ten motyw przewija się przez cały album – oraz o nadziei, nawet jeśli nie zawsze wszystko nam wychodzi. Dzięki „Slide” bardzo dobitnie poczułem, dlaczego tak bardzo uwielbiam komponować. Piosenka jest obietnicą nawiązania relacji z ludźmi. Dlatego staram się uchwycić każdy przebłysk kreatywności, nawet jeśli czasami zaprowadza mnie on w ślepy zaułek „

James Bay ma na swoim koncie między innymi nagrodę krytyków przyznawaną podczas Brit Awards. Supportował także Hoziera i The Rolling Stones.

 

Komenatrze

komentarz

Avatar

Weronika Paliczka

Polub nas!

Patronat

Reklama

Polecane koncerty

Polecamy również

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .