Irlandzka grupa po raz pierwszy pojawiła się w Polsce na festiwalu Open’er blisko trzy lata temu – band rozpoczął występy na dużej scenie, zgromadzając kilka tysięcy widzów. Od wtedy Kodaline regularnie wraca do naszego kraju z nowym materiałem – już na jesieni Panowie pojawią się tutaj aż dwukrotnie!

Dwa lata temu zagrali jeden z największych swoich koncertów w dublińskim Marlay Park, gdzie zebrało się 20 tysięcy fanów – tym występem zespół podkreślił swój status na irlandzkim rynku muzycznym. Kodaline właśnie tym wydarzeniem zamknęli etap drugiego albumu i rozpoczęli pracę nad kolejnym, w zupełnie nowej odsłonie.

Na przestrzeni roku poznaliśmy dwa single – Brother Follow Your Fire. Dwa zupełnie różne od siebie numery utwierdziły tylko wszystkich w przekonaniu, że zespół to nie tylko melancholijne utwory, ale także przebojowe, elektroniczne dźwięki jak w przypadku drugiego utworu.

 

Wkrótce poznamy szczegóły trzeciego wydawnictwa bandu, które nie jest jeszcze zatytułowane. W międzyczasie Kodaline ogłosili jesienną trasę europejską a ponad dwudziestopunktowa lista obejmuje największe miasta w Europie, w tym dwa polskie – Warszawę i Kraków.

Pod szyldem Alter Art, zespół wystąpi 14 października w Palladium i 15 października w krakowskim klubie Studio – to doskonała okazja dla fanów muzyki Irlandczyków, by na żywo usłyszeć największe hity zespołu a także przedpremierowo poznać utwory z trzeciego krążka. Bilety trafią do sprzedaży już w najbliższy poniedziałek.


Więcej:

Kodaline na Facebooku

Strona WWW

Komenatrze

komentarz