Mad-Music.pl

NADCHODZI WASZE KOLEJNE MUZYCZNE UZALEŻNIENIE: MAGGIE ROGERS!

Uwaga, nadchodzi wasze kolejne muzyczne uzależnienie: Maggie Rogers i jej piosenka „Fallingwater”!

„Fallingwater” zostało wyprodukowane przez Rostama Batrmanglija (eks-Vampire Weekend) i samą Rogers. Teledysk do utworu zadebiutuje już  w przyszłym tygodniu.

Przy okazji premiery „Fallingwater” Maggie opublikowała list do fanów, w którym opowiada, jak powstała piosenka: „Wszystko zaczęło się w 2016 roku w moim mieszkaniu na Brooklynie. W Rostamie odnalazłam prawdziwego partnera i przyjaciela, jego twórczość zawsze inspirowała mnie w mojej muzycznej drodze. Wspólnie napisaliśmy i wyprodukowaliśmy ten kawałek. Przez ostatnie dwa lata udało mi się odnaleźć własny, silny głos. Nauczyłam się też, że melodie przychodzą do mnie we śnie”. Całą treść listu można przeczytać tu: https://www.instagram.com/p/BjIAz7yFY3L/

Maggie Rogers to producentka, songwriterka i wokalistka pochodząca z Easton w stanie Maryland. Studiowała na prestiżowej Tisch School of the Arts. Debiutancki singiel  „Alaska” trafił na 1. miejsce listy Spotify Viral 50 w 23 krajach. Dzięki 80 mln streamów na całym świecie, Rogers znalazła się w zestawieniu Best of 2016 przygotowanym przez Spotify. Jej debiutancka EP-ka „Now That The Light is Fading” ukazała się w 2017 roku i była pozytywnie oceniona przez dziennikarzy takich tytułów jak „Rolling Stone”, „Billboard”, „V Magazine” oraz w portalach Pidgeons & Planes i Idolator.

Magazyn „NYLON” napisał: „Maggie Rogers od początku była skazana na bycie gwiazdą. Ma nie tylko cudowny wokal, ale też świetnie potrafi łączyć elementy popu, soulu, dance’u i folku”. Pitchfork chwalił artystkę za bardzo oryginalną barwę głosu. Dziennikarze NPR oznajmili, że „Alaska” przejdzie do historii, ponieważ „co bardzo rzadkie w popie, Maggie w tym kawałku pozostała sobą”.

Rogers została ogłoszona jako support na wybranych koncertach HAIM w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii I Europie. Rogers zagra także na wielu festiwalach, w tym Governors Ball, Reading oraz Leeds.

Karolina Kosiba

Karolina Kosiba

Polub nas!

Patronat

Reklama

Polecane koncerty

Polecamy również

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .