Mad-Music.pl

Power Of Trinity – Ultramagnetic [Recenzja]

Czy po trzech wydanych albumach Power Of Trinity jest nas w stanie zaskoczyć nowym brzmieniem? Jaka jest ich najnowsza płyta „Ultramagnetic”? Czas coś o tym powiedzieć.

Klasycznie zacznę od kilku słów o zespole. Power Of Trinity powstało w 1996 roku, więc w tym roku zespół obchodzi swoje dwudzieste drugie urodziny. Grają muzykę z pogranicza rocka, reggae i elektroniki.

O płycie

„Ultramagnetic” to czwarty studyjny krążek grupy. Album promowany jest przez singiel Telefon. Klip utrzymany jest w klasycznym klimacie, co naszym zdaniem bardzo pasuje do tekstu i ogólnego zamysłu. Do tego trzeba dodać lekko chropowaty głos wokalisty i mamy przepis na rockową balladę.

Album otwiera kawałek Gdzie Oni Są, który już od pierwszych sekund uderza mocnymi gitarami i ciekawym głosem wokalisty. Moim pierwszym skojarzeniem był głos Artura Gadowskiego, panowie mają bardzo podobny styl śpiewu. Do tego należy dodać tekst o aktualnym przesłaniu i mamy coś, co spokojnie można określić mianem potencjalnego hitu.

Kolejnym utworem, który zwrócił naszą uwagę jest Bezczelnie. Z początku wydawało mi się, że to spokojniejsza propozycja na albumie, jednak byłam w błędzie. Zwrotki, owszem, są wolniejsze, jednak cała moc utworu jest w jego refrenie. W tym wypadku bardzo mocną stroną utworu jest gitara, która w połączeniu z wokalem mogłaby nawet z „Ona tańczy dla mnie” zrobić mocny rockowy numer.

Cały album to gratka dla fanów polskiego rocka. Mamy mocne gitary, ciekawy głos wokalisty i dobrą linię melodyjną. Krążek jest spójny, nie ma na nim słabszych utworów. Płyta dobrze sprawdzi się w chwili, kiedy piąta kawa to za dużo, a jednak trzeba skądś wziąć energię.  Podsumowując: ja tę płytę polecam zarówno stałym fanom zespołu jak i osobom, którym polska muzyka nie jest obojętna. Obie grupy odbiorców się nie zawiodą, ponieważ trzeci album Power Of Trinity w niczym nie ustępuje poprzednim wydawnictwom zespołu.

Avatar

Weronika Paliczka

Polub nas!

Patronat

Reklama

Polecane koncerty

Polecamy również

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .