Rosalie. zadebiutowała w styczniu tego roku, od razu zdobywając miano jednego z lepszych debiutów. Inspirowany klimatem lat 90′ Flashback to pierwszy od dawna dobry, polski r&b – którego promocja trwa w najlepsze: wokalistka wydała właśnie klip do jednego z utworów.

Klip do utworu Holding Back to również nawiązanie do stylistyki lat 90′ i klimatu teledysków namiętnie oglądanych na MTV. Duża w tym zasługa stylizacji, za które odpowiedzialna była Ewelina Gralak, jedna z najbardziej charakterystycznych postaci polskiego street fashion.

Flashback to album na wskroś przesiąknięty stylistyką r&b, czerpiącą z hip-hopu i współczesnej elektroniki. Przy pracy nad nim, Rosalie. skorzystała z pomocy kilkunastu producentów umiejętnie łącząc utwory w spójną całość. Zaowocowało to wygraną w plebiscycie Sanki 2018, polskiego odpowiednika „BBC Sound Of…” i nominacją do Fryderyka w kategorii „Debiut roku”.

 

 

Jestem bardzo dumna z utworu Holding Back, bo to właśnie w nim udało się przemycić największą dawkę oldschoolowego r&b, które tak mocno mnie inspiruje.”


Więcej:

Rosalie. na Facebooku

Komenatrze

komentarz