Światło nocne jest piątym albumem w karierze Natalii, choć dopiero drugim solowym – ale każdy z krążków w dorobku Przybysz umacnia w przekonaniu, że jest ona wyjątkowo utalentowaną, pewną siebie i niezwykle wrażliwą wokalistką. 

Niejednokrotnie udowadniała, że nie boi się eksperymentowania i najróżniejszych współprac – jej twórczości nie brakuje przemyślanych tekstów, dzięki czemu muzykę docenia również wymagający słuchacz.

W albumie znajdziemy teksty nawiązujące do najważniejszych wydarzeń z życia wokalistki – „kontrowersyjnego” wywiadu czy Czarnych Protestów, które wspiera. To także manifest, w którym zwraca uwagę na więzy rodzinne i najbliższe osoby i jak ważne jest pielęgnowanie tych relacji.

Kilka dni temu poznaliśmy kolejny singiel promujący najnowsze wydawnictwo. Czarny jest klimatycznym klipem, utrzymanym w głębokich barwach, który idealnie komponuje się z tekstem.

 

„Koledzy z zespołu od początku śmiali się z tekstu „Poruszam płetwą(…)” a mi od początku chodziło o bycie głęboko pod wodą jak wieloryb, którego kiedyś widziałam na Islandii, i trzeba było policzyć powoli do 12 zanim, wynurzając się, robił wdech…

Szczęśliwie trafiłam na Sebastiana Gorgola, podróżnika, który przemierza świat z aparatem i kamerą śladami tych cudnych stworzeń..
To przy okazji wielka frajda ponownej pracy z Bartem Pogodą, legendarnym wręcz człowiekiem od podróży i pięknych zdjęć.”


Więcej:

Natalia Przybysz na Facebooku

Komenatrze

komentarz