Jak Andrzej Piaseczny świętuje 25-lecie pracy scenicznej? Wydaniem kolejnej, fenomenalnej płyty!

„O mnie, o tobie, o nas” zawiera zmysłowe kompozycje Ani Dąbrowskiej i intymne teksty Andrzeja Piasecznego. To płyta nie tylko dojrzała, ale też zaskakująco pogodna. – Tak, jestem uśmiechniętym, szczęśliwym człowiekiem – mówi o sobie wokalista, równocześnie opisując nastrój albumu. Energia dwóch żywiołów zaowocowała 10 utworami o miłości, przyjaźni i o tym, że każdy dzień wśród najbliższych jest na wagę złota.

Pomysł współpracy z Anią Dąbrowską, pierwszą damą polskiego popu, nie tylko świetną wokalistką, ale też znakomitą autorką piosenek, narodził się ponoć przed dekadą. – Dla nas obojga było oczywiste, że prędzej czy później znowu się spotkamy – przyznaje Piaseczny. – Los zetknął nas ponownie w pierwszej edycji „The Voice of Poland” i znów zamieniliśmy na ten temat kilka zdań: może powinniśmy, może kiedyś, może za chwilę… Kwitło to, więc bardzo wiele lat i wreszcie wydało owoce.

Dojrzałe owoce – trzeba dodać – w postaci 10 zupełnie nowych piosenek. Z jednej strony słychać w nich charakterystyczny sznyt Ani, z drugiej – to bez wątpienia styl i klimat Andrzeja. O pogodzenie dwóch żywiołów w studiu zadbał Michał Przytuła. Stary, dobry znajomy, z którym Piaseczny współpracował jeszcze w latach 90., a którego uchu do dobrej, przebojowej muzyki zawdzięczamy również produkcje Kayah czy Reni Jusis.

Przytuła nadał ostateczną formę utworom, których treść wypływa z osobistych doświadczeń Andrzeja Piasecznego, ale dotyczy spraw znanych nam wszystkim. To piosenki o miłości, przyjaźni i potrzebie bliskości z ukochanymi osobami, czerpaniu radości z tego, co tu i teraz. – Piosenki o uczuciach są uniwersalne – podkreśla wokalista. – Opowiadam, więc o sobie, ale mogą się w tym odnaleźć inni ludzie, jeśli tylko tego chcą.

Zapowiedzią albumu są świetnie przyjęte single „My”  oraz „Wszystko dobrze” , które szturmem podbiły największe rozgłośnie radiowe. Do „Wszystko dobrze” powstał także namiętny teledysk! To intrygujący obraz ulotnej relacji dwojga ludzi. W kadrach piękna i tajemnicza kobieta – w tej roli wystąpiła przyjaciółka artysty – Malwina Wędzikowska.

Nowe utwory będą wykonywane podczas jubileuszowej „25 Tour”, która rozpoczęła się 2 października 2017 i potrwa do grudnia br.

W dniu premiery, 13 października (piątek) o godzinie 18:30 Andrzej Piaseczny i Sony Music Polska zapraszają na spotkanie autorskie artysty (wraz z podpisywaniem albumu „O mnie, o tobie, o nas”) do warszawskiego Empiku Junior przy ulicy Marszałkowskiej 116/122.

Lista utworów „O mnie, o tobie, o nas”:

  1. Z popiołów
  2. Wszystko dobrze
  3.  Na palcach
  4. Czas
  5. My
  6. Twój największy skarb
  7. Cokolwiek potem
  8. God Pride
  9. Do jutra
  10. Ze snów naiwnych

Komenatrze

komentarz