Mad-Music.pl

THE XCERTS NA DWÓCH KONCERTACH W POLSCE

The Xcerts powracają do Polski! Brytyjski zespół w ostatnim czasie odwiedził nasz kraj dwukrotnie – w listopadzie i w styczniu jako support Nothing But Thieves. Teraz przyjadą na dwa samodzielne koncerty. Zagrają 25 kwietnia w warszawskiej Hydrozagadce i dzień później w poznańskim klubie Pod Minogą. W Wielkiej Brytanii są jedną z popularniejszych alternatywnych kapel, u nas dopiero zdobywają popularność. 

Zespół istnieje już od siedemnastu lat. Wokalista Murray Macleod i basista Jordan Smith poznali się w szkole, w gabinecie dyrektora.  Założyli The Xcerts mając tylko 13 lat. Po jakimś czasie dołączył do nich perkusista Ross Mc Taggart. Nagrali wspólnie dwie EP-ki, ale przez obowiązki szkolne musieli zrobić sobie przerwę.Pierwszego perkusistę zastąpił później Tom Heron, który należy do zespołu do dziś. Do grania wrócili w 2006 i trzy lata później nagrali swój debiutancki album „In The Cold Wind We Smile” . 

19 stycznia tego roku ukazała się ich czwarta płyta „Hold On To Your Heart”, którą aktualnie promują. Wydawnictwo zbiera głównie pozytywne recenzje, między innymi dlatego warto wybrać się na koncert i posłuchać chłopaków na żywo. O przesłaniu albumu opowiadają: ” Ta płyta jest ramieniem na którym słuchacz może się oprzeć i głosem mówiącym, że nie ważne jak źle bardzo się dzieje, w końcu będzie lepiej. Chmury przeminą, a słońce zaświeci mocno. Chcemy, żeby ludzie założyli słuchawki i poczuli, że wszystko jest możliwe”. 

Komenatrze

komentarz

Avatar

Maria Kozaryn

Polub nas!

Patronat

Reklama

Polecane koncerty

Polecamy również

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .