Years & Years zapowiedzieli premierę następcy wydanego w 2015 roku „Communion”. Pierwszy oficjalny singiel z „Palo Santo” zostanie ogłoszony już wkrótce.

Wyjątkowy koncept na album „Palo Santo” zespół zapreznetował w krótkim filmie. w którym obok Olly’ego Alexandra można usłyszeć legendarną brytyjską aktorkę Judi Dench oraz zobaczyć gwiazdora z Tajlandii – Vithaya Pansringarma. Nazwa płyty to tajemnicze miasto na odległej planecie, na której gatunek ludzki jest niezwykłą rzadkością, czczoną i uwielbianą przez społeczeństwo androidów. Olly, wraz z ostatnimi ludźmi, zostaje zrekrutowany do serii erotycznych i ekscentrycznych występów przed tajemniczym mistrzem funkcjonującym jako The Showman.

Pierwszą zapowiedzią nowego materiału był utwór „Sanctify”. Futurystyczny klip cieszył się olbrzymim powodzeniem w YouTube, a do tej pory obejrzano go ponad 6 milionów razy.

„Palo Santo” to zwrot Years & Years w stronę muzyki z różnych zakątków świata. Olly Alexander to jedyny w swoim rodzaju lider zespołu, który jest świadomy odpowiedzialności, jaka ciąży na osobie ze statusem gwiazdy pop. Jego dojrzałość objawia się w skali oraz ambicjach, jakie grupa zawarła na swoim nowym albumie.

Pełnokrwista, eskapistyczna fantazja, a jednocześnie komentarz społeczny – Years & Years na „Palo Santo” sięgają po futurystyczny pop, czerpiąc inspirację nie tylko z kultowych dzieł sci-fi, ale też z dorobku takich artystów jak David Bowie, Prince czy Lady Gaga. Na drugiej płycie Olly i koledzy z zespołu stworzyli przestrzeń do opowiedzenia bardzo osobistych historii dotyczących tożsamości, seksualności, performance’u oraz, przede wszystkim, co oznacza być człowiekiem.

Na „Palo Santo” znalazł się imponujący zestaw współpracowników, w tym m.in. Kid Harpoon, Greg Kurstin, Julia Michaels, Justin Tranter, Steve Mac, Jessie Shatkin i Sarah Hudson. W „Palo Santo” mniejszości dochodzą do głosu, pop zamienia się w przeżycie wspólnotowe i każdy jest zaproszony do uczestnictwa w wyjątkowej podróży.

Zamów płytę: https://UmusicPL.lnk.to/YYPaloSanto

„Palo Santo” – lista utworów:

  1. Sanctify
  2. Hallelujah
  3. All For You
  4. Karma
  5. Hypnotised
  6. Rendezvous
  7. If You’re Over Me
  8. Preacher
  9. Lucky Escape
  10. Palo Santo

Here (Interlude)

Komenatrze

komentarz