10 FAKTÓW O LANY

LANY już w najbliższym tygodniu wystąpią w Warszawie, w klubie Proxima. Zachęcamy do przesłuchania top 5 najlepszych według nas kawałków grupy (LINK),a także do zapoznania się z 10 faktami o nich: 

  1. Zespół tworzą Paul Jason Klein, Charlie Priest i Jake Goss pochodzący z Los Angeles.
  2. Panowie grają wspólnie już blisko 5 lat, od kiedy w 2014 poznali się w Nashville.
  3. Na początku Paul próbował rozwinąć solową karierę, a Jake i Charlie tworzyli jako WRLDS. Później przyjęli Paula pod swoje skrzydła i od tego momentu nazywają się właśnie LANY.
  4. Nazwa zespołu to skrót od Los Angeles New York, ale czyta się ją jako Lay-Nee.
  5. Karierę zaczynali od supportowania takich muzyków jak Troye Sivan, Halsey, X Ambassadors czy Tove Stryke, po wydaniu pierwszej Epki wspierali także Ellie Goulding na jednej z tras. 
  6. Ich pierwsza samodzielna trasa koncertowa miała miejsce w 2016 roku. Obejmowała głównie amerykańskie letnie festiwale.
  7. Chłopaki na swoim koncie mają dwa długogrające albumy – self titled LANY z 2016 i Malibu Nights z 2018.
  8. Charakterystycznym elementem ich koncertów są kwiaty leżące na scenie, które nawiązują do kawałka „Flowers on the Floor”. 
  9. Malibu Nights zainspirowane jest rozstaniem wokalisty Paula z popularną piosnekarką Dua Lipa. Dziewczyna musiała na prawdę nieźle namieszać mu w życiu i złamać serce, bo album jest niezwykle emocjonalny i smutny. 
  10. Do tej pory w Polsce LANY zagrali już dwukrotnie. Po raz pierwszy mogliśmy ich usłyszeć jako support Toma Odella w 2016. Zabawne jest to, że wcale nie było to wcześniej planowane. Lany i Tom mieli ogłoszone osobne występy w Warszawie, jednak wiele osób wyraziło chęć bycia na obu koncertach i tak zespół zagrał w roli supportu. Za drugim razem wystąpili w listopadzie 2017 w warszawskiej Proximie, gdzie ponownie zobaczymy ich już w środę.