2CELLOS coverują Muse czyli „Hysteria” na dwie wiolonczele… za kratkami !

image002

Oto do czego może doprowadzić zbyt intensywna trasa koncertowa… Najpopularniejszy duet wiolonczelistów na świecie – 2CELLOS – jak zwykle z przymrużeniem oka podchodzi do swojej twórczości i w nowym klipie ląduje… w szpitalu psychiatrycznym. Klip jest równie nietypowy, co utwór któremu towarzyszy – to jeden z najbardziej wirtuozerskich rockowych numerów ostatnich lat – „Hysteria” formacji Muse.

Muzycznych zaskoczeń nie brakuje na całej ostatniej płycie 2CELLOS, która do sprzedaży trafiła pod koniec stycznia. Promowana wspomnianą trasą po Ameryce (42 koncerty w 2 miesiące!) zawiera wiolonczelowe covery przebojów z list przebojów (“Wake Me Up” Avicii czy „They Don’t Care About Us” Michaela Jacksona) ale także nowe interpretacje utworów klasycznych („Live And Let Die” Paula McCartneya) oraz utwory łączące klasykę z heavy-metalem (rozpoczynający płytę “The Trooper Overture” to mash-up hitu Iron Maiden i uwertury Rossini’ego. Nie brak tu też oryginalnych utworów autorstwa 2CELLOS.

2CELLOS – czyli pochodzący z Chorwacji Luka Šulić i Stjepan Hauser dawno już przestali kojarzyć się tylko z muzyką klasyczną – są pierwszymi instrumentalistami, których można zobaczyuć w serialu Glee, występowali w najważniejszych amerykańskich programach telewizyjnych – The Today Show czy The Ellen DeGeneres Show.