Ania Byrcyn w tajemniczym teledysku do „Trigger”

Anglojęzyczna piosenka pt. „Trigger” to kolejny singiel Ani Byrcyn, do której Ania napisała i skomponowała, zarówno tekst jak i muzykę. Piosenkę wyprodukował Bartłomiej Marszałek.

Singiel powstał w 2020 roku, a jego polską wersję Ania zaprezentowała w 11. edycji programu The Voice Of Poland.

Trigger” jest pierwszą piosenką w języku angielskim, którą decyduję się pokazać. Utwór opowiada o sile, determinacji i wytrwałości. Poprzez tę piosenkę chciałam podkreślić, żeby mimo przeszkód i problemów, które pojawiają się na naszej drodze, walczyć o wyznaczone sobie cele i marzenia.

Ania Byrcyn

„Trigger” już przed oficjalną publikacją został doceniony za granicą.  Wygrał głosami jury oraz zajął 3. miejsce według publiczności w hiszpańskim BravoFestival – międzynarodowym festiwalu dla wokalistów-uczestników Eurowizji i Eurowizja Kids oraz europejskich i światowych talent show, takich jak „The Voice of…”, „Mam Talent” czy „X-Factor”.

Ania Byrcyn – kim jest?

Wokalistka, studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, na wydziale Jazz i Muzyka Rozrywkowa w klasie Mieczysława Szcześniaka.

Od momentu osiągnięcia ścisłego finału w talent show „The Voice of Poland” wiosną 2020 roku konsekwentnie pnie się w górę zyskując coraz większe uznanie pośród środowiska muzycznego oraz słuchaczy w Polsce i zagranicą.

Pierwszy samodzielny singiel wydany w czerwcu 2021 roku pt. „Chowam się” okazał się jedną z najciekawszych polskich premier roku. Przyniósł on Ani KAROLINKĘ – główną nagrodę koncertu Debiutów podczas 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Drugi singiel pt. „Dokąd?” znalazł się w finałowej dziesiątce proponowanych piosenek na Eurowizję 2022 w Turynie.

Natomiast pierwszy anglojęzyczny singiel pt. Trigger to z kolei wygrana głosami jury oraz 3. Miejsce według publiczności w hiszpańskim BravoFestival – międzynarodowym festiwalu dla wokalistów-uczestników programów Eurowizja, Eurowizja Kids oraz europejskich i światowych talent show takich jak The Voice of.., Mam Talent, czy X-Factor.

Ania Byrcyn od dziecka występuje także w zespołach góralskich – obecnie z zespołem 9SIYŁ koncertuje na całym świecie krzewiąc muzykę, kulturę i tradycje Podhalan.

Artystka ma na koncie udział w produkcjach telewizyjnych oraz gościnny występ na płycie SITKOWSKI Band – TWO GENERATIONS – Jazz Meets The Beatles.

Aktualnie Ania Byrcyn pracuje nad swoimi autorskimi piosenkami.