AURORA zapowiada trzeci album

AURORA udostępniła nowy utwór – „The Seed”. To zapowiedź nowego albumu 23-letniej artystki, „A Different Kind of Human”. Krążek jest drugą częścią świetnie przyjętego przez słuchaczy i krytykę „Infections of A Different Kind”.

„A Different Kind of Human” to trzeci album w dorobku AURORY i zarazem najbardziej eksperymentalne z dotychczasowych dokonań artystki. 23-letnia Norweżka skupia się na temacie kryzysu ekologicznego oraz zgubnych konsekwencji indywidualizmu w społeczeństwach. „A Different Kind of Human” to kolejne potwierdzenie, że AURORA to artystka, z którą należy się liczyć. Wydawnictwo promują single „Animal” oraz „The Seed”.

– Kiedy nagrywałam „Infections…”, wszystko działo się w bardzo wyszukanych lokalizacjach, np. w zamku we Francji. Praca nad „A Different Kind of Human” odbyła się w ciasnym pokoju z fioletową podłogą i granatowymi ścianami. Byłam tam tylko ja i moi perkusiści – opowiada AURORA o powstaniu nowego albumu i dodaje: – Ludzie mówią „żyj tak, jakby nie było jutra”, „imprezuj bez wytchnienia”, jednak ja lubię mieć refleksję nad rzeczami, które robię. Myślę, że coraz więcej osób ma podobnie. Na przykład gdy Donald Trump wygrał wybory prezydenckie, więcej osób zaangażowało się w politykę, ponieważ odczuwały wielką frustrację. Naszedł czas otwartych uszu i oczu. Muzyka powinna być jak paliwo, które napędza ludzi do działania.

AURORA – „A Different Kind of Human” – lista utworów: 
1. The River 
2. Animal 
3. Dance On The Moon 
4. Daydreamer 
5. Hunger 
6. Soulless Creatures 
7. In Bottles 
8. A Different Kind Of Human 
9. Apple Tree 
10. The Seed 
11. Mothership