Bastille wrócili po północy

Dwa lata – tyle zajęło Bastille wypuszczenie nowego materiału. Fani zespołu od kilku dni mogą cieszyć się singlem „Quarter Past Midnight”.

Brytyjska grupa przez długi czas na pytania fanów na temat nowego albumu odpowiadała „Soon”. Tym większe było zdziwienie, kiedy pod koniec kwietnia zapowiedzieli premierę swojego nowego singla „Quarter Past Midnight”. Razem z premierą utworu została uruchomiona linia telefoniczna, na której fani mogą zostawiać swoje wiadomości nagrane na pocztę głosową. Podobno do szczęśliwców oddzwania sam Dan Smith, wokalista Bastille.  Nowością i gratką dla miłośników Brytyjczyków jest fakt, że po raz pierwszy w informacjach na temat utwory Kyle Simmons został ujęty nie tylko jako instrumentalista, ale także w sekcji wokali, co sugeruje awans Kyle w zespole.

Bastille podbili rynek w 2013, kiedy ich singiel „Pompeii” pochodzący z albumu „Bad Blood” szturmem zawojował listy przebojów na całym świecie. Grupa ma na swoim koncie między innymi BRIT Award w kategorii „Najlepszy przełomowy brytyjski artysta”. Nagrali również soundtrack do oryginalnej produkcji Netflix „Bright”, który idealnie wpasowuje się w obecne realia. „World Gone Mad” to ballada o problemach XXI wieku, która porusza nawet największych twardzieli.