Billie Eilish z animowanym teledyskiem do „you should see me in a crown”

Billie Eilish zaprezentowała klip do piosenki „you should see me in a crown”. Twórcą teledysku jest legendarny japoński artysta Takashi Murakami.

Billie Eilish i Takashi Murakami poznali się w 2018 roku podczas trasy koncertowej artystki. Para nawiązała współpracę przy okazji okładki magazynu „GARAGE”. Teraz można podziwiać ich wspólne dzieło – zachwycający klip do „you should see me in a crown”. Klip jest dostępny w Apple Music:

Kliknij w obrazek powyżej aby przejść do Apple Music

Wideo to świetny przykład anime zrealizowanego w technologii motion capture. W klipie pojawia się wykreowana przez Billie postać BLOHSH, jak również Flowers – postać stworzona przez Murakamiego. Jak przyznaje japoński artysta, praca nad wideo zajęła mu 8 miesięcy. – Murakami to niezwykły wizjoner. Współpraca z nim to prawdziwy zaszczyt. Cieszę się, że nasze mózgi się spotkały – przyznaje Eilish.

Artystka niedawno zakończyła trasę po Wielkiej Brytanii i Europie, wkrótce wystąpi na Coachelli, a następnie rusza w trasę po Ameryce Północnej. Wszystkie koncerty są wyprzedane.

Debiutancki album Billie Eilish, „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” trafi do sklepów I serwisów cyfrowych 29 marca.

Poprzedni
Maldives Dips