Okładka płyty/Materiały prasowe

BOVSKA prezentuje „Sorrento”!

Bovska powraca z nowym, wyczekiwanym czwartym albumem, zatytułowanym “Sorrento”. Już 24 kwietnia artystka po raz kolejny otworzy przed słuchaczami drzwi do swojego świata. 

Bovska

Oddaję w Wasze ręce mój najnowszy album “Sorrento”. Pracowałam nad nim inaczej niż dotychczas, pisząc teksty w inny niż dotąd sposób. Każdy kolejny album jest świadectwem zmian, które w moim życiu się dzieją. Czasem piosenki są  zapisem chwili, czasem syntezą myśli, które towarzyszą mi dłużej. Często ubrane w teraźniejszość, lub lekką formę, chcą powiedzieć coś więcej. Jedno jest pewne. Jest tak samo autorski i osobisty jak wszystkie trzy pozostałe płyty.

Dlaczego “Sorrento”?

Będąc w tej pięknej włoskiej miejscowości napisałam pierwszą piosenkę na płytę. Coś we mnie to włoskie, pachnące słońcem miasto, uruchomiło.

„Sorrento” jest słodko-gorzkie. Bovska śpiewa o miłości romantycznej, intymnej, dojrzałej i niedoskonałej.  Śpiewa o wolności. Szuka drogi, niekoniecznie celu. Szuka sensu w tym co codzienne, zadaje pytania o podstawowe wartości. 

Najnowszy album Bovskiej jest dopracowany do granic możliwości zarówno w warstwie muzycznej jak i wizualnej, a fizyczne wydanie płyty – ze względu na walory artystyczne – ma wartość kolekcjonerską. Okładka jak i całe opakowanie zostało zaprojektowane przez Bovską. Zdjęcie na okładce wykonał Łukasz Murgrabia, Bovska natomiast zmieniła je układając w kolaż.

Sorrento” to kolejny album, który Bovska stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim, będącym współkompozytorem oraz producentem muzycznym płyty. Na krążku słychać nową, dojrzalszą odsłonę tej od początku elektryzującej współpracy. Warstwę liryczną, jak zawsze, Bovska stworzyła sama. Jedynym wyjątkiem jest piosenka „Guziki” w której Bovska zostawiła przestrzeń dla Vienia. 

Bovska

owarzyszenie Wam z moimi nowościami w tym trudnym dla nas wszystkich czasie jest czymś wyjątkowym. Mam nadzieję że moja muzyka będzie miała moc umilenia Wam tego momentu, a gdy to wszystko się skończy spotkamy się osobiście na koncertach. Tymczasem pozostaje mi być wirtualnie. Blisko.

Tracklista: 

 1. Ciao 
 2. Między nami 
 3. Leżałam
 4. Wujek G. 
 5. Włącz, wyłącz
 6. Sorrento
 7. Będę przy tobie
 8. Guziki feat. Vienio 
 9. Raty 
 10. Stany
 11. Paolo C. 
 12. UVA
 13. Pytania 
 14. Pa para rapa