Chicane powraca z nowym albumem!

Chicane – The Sum Of Its Parts

Nick Bracegirdle już niejednokrotnie potwierdził, że jest muzykiem kompletnym. Świetnie odnajduje się w różnych gatunkach, od popu i disco, po trance, house, progressive i downtempo. Jego nowy, długo oczekiwany album jest tego doskonałym przykładem.

Chicane 2015 a

W dzisiejszej muzyce tanecznej wciąż istnieją artyści gwarantujący pewien stały, wyrównany poziom. Chicane należy do garstki pionierów, którzy w latach 90-tych utorowali drogę temu, co dzisiaj kochamy i podziwiamy w nowych brzmieniach. Nick Bracegirdle to postać, której wkład jest nie do przecenienia. Dowodem na to, jest brzmienie jego pierwszego singla „Offshore” czy debiutanckiego albumu „Far From The Maddening Crowds”, który ukazał się w 1997 roku. Trzy lata później był słynny „Behind The Sun”, z hitami „Saltwater”, „Halcyon” i „Don’t Give Up”.

Dwanaście utworów na „The Sum Of Its Parts”, to już siódmy studyjny materiał od Chicane’a. Usłyszymy tu wszystko, za co od lat cenimy i szanujemy Brytyjczyka. Zarówno odprężające downtempo, jak i bardziej energetyczne, ale równie klimatyczne produkcje klubowe. Wśród zaproszonych gości, znalazły się bardzo znane osoby. Jedną z nich jest Lisa Gerrard, której wokal na ścieżce do filmu „Gladiator” uwiódł miliony słuchaczy na całym świecie. Są również Christian Burns, Paul Aiden, Duane Harden, czy ikona sceny trance Ferry Corsten. Wydawnictwo „The Sum Of Its Parts”, to nie jest tylko kolejny autorski album, to historia muzyki dance na jednej płycie!

Chicane - The Sum Of Its Parts (front)

Tracklista:

 1. Église
 2. 38 Weeks (with Ferry Corsten feat. Lisa Gerrard)
 3. Oxygen (feat. Paul Aiden)
 4. One Thousand Suns (with Ferry Corsten feat. Christian Burns) (Soundprank Vocal Mix)
 5. Tuesdays (feat. City Lies & Manu Zain)
 6. Still With Me (feat. Bo Bruce) (Disco Citizens Mix)
 7. One More Time (feat. Duane Harden)
 8. Fibreglasses
 9. Orleans (feat. Lisa Gerrard)
 10. Motion (feat. Paul Aiden)
 11. No More I Sleep (feat. Senadee) (Disco Citizens Rockin’ Mix)
 12. Photograph (feat. Christian Burns)