Claptone, FJAAK i inni dołączają do line-upu Undercity!

Znamy kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji Undercity. Do line-upu dołączyli: Claptone, FJAAK (dj set), Answer Code Request, Catz 'n Dogz oraz tINI. Wydarzenie odbędzie się 2 listopada w warszawskiej hali COS Torwar.

Undercity to halowy festiwal w pełni poświęcony najlepszym elektronicznym brzmieniom, którym towarzyszy wyjątkowa oprawa multimedialna. W zeszłym roku podczas wydarzenia wystąpili m.in. Dubfire, Dixon i Recondite, a w tym roku – jak zapowiadają organizatorzy – program imprezy wzbogaci jeszcze jedna, nowa scena. Wśród wcześniej ogłoszonych artystów znalazły się takie postaci, jak John Digweed, Enrico Sangiuliano czy Kittin. Kogo jeszcze zobaczymy podczas Undercity w tym roku?

Claptone to światowy fenomen muzyki tanecznej i bardzo tajemnicza postać, która ukrywa się za charakterystyczną maską. Fani uwielbiają go za produkcje pełne ciepłych melodii, a niektóre z nich – m.in. takie jak, „No Eyes” czy remix „Liquid Spirit” Gregoryego Portera, można już nazwać klasykami muzyki house. Claptone to także doskonały DJ, co regularnie udowadnia koncertując na całym świecie i podczas swojego cyklu imprez „Masquerade” na Ibizie.

Z mocno tanecznego stylu słyną także Catz 'n Dogz, czyli czołowy projekt eksportowy polskiej sceny. Grzgorz i Wojtek remiksowali utwory Disclosure, Kings Of Leon czy Róisín Murphy, grali na topowych światowych festiwalach oraz prowadzą cenioną wytwórnię Pets Recordings. W tym roku ukazał się ich najnowszy album pt. „Friendship”.

Swój nowy krążek w zeszłym roku wydali twórcy projektu FJAAK. Kariera grupy nabrała rozpędu, gdy ich muzykę zauważyli i docenili Sebastian Szary i Gernot Bronsert z duetu Modeselektor – dzięki nim utwory FJAAK trafiły do katalogów wytwórni 50Weapons oraz cenionego Monkeytown Records.

Mocnej, elektronicznej energii z pewnością nie zabraknie podczas występu Answer Code Request. Jego wizja techno szybko zwróciła uwagę Marcela Dettmanna, a potem osoby odpowiedzialne za wytwórnię Ostgut Ton, do której dołączył w 2012 roku. Niewiele później, dołączył do grona rezydentów kultowego berlińskiego klubu Berghain.

tINI to jedna z najbardziej znanych DJ-ek na scenie, dla której przełomowym momentem było dołączenie do artystycznej rodziny wytwórni Desolat, za którą stoją Martin Buttrich i Loco Dice. Później, artystka rezydowała m.in. w Ushuaia na Ibizie, londyńskim Fuse i podczas znanego cyklu wydarzeń Cocorico oraz regularnie – aż do dziś – odwiedza ze swoimi występami różne zakątki świata.

Dotychczas ogłoszeni artyści:
Answer Code Request
Apollonia
Catz 'n Dogz
Claptone
Enrico Sangiuliano
Etapp Kyle
FJAAK (dj set)
I Hate Models
John Digweed
Karotte
Kittin
Oscar Mulero
Rebekah
Steffi
tINI

Bilety na wydarzenie są dostępne z puli „final call tickets” w cenie 179 zł. Zakupić je można na stronie www.followthestep.com oraz w bileteriach: Biletomat.pl – bilety online, Eventim.pl, ebilet.pl, GoOut, Going. i Ticketmaster Polska oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn Polska i MediaMarkt Polska.

Organizator: Follow The Step
Regulamin: www.followthestep.com/regulamin