Okładka/Materiały prasowe

Dagny zapowiada debiutancki album

Norweska gwiazda pop Dagny prezentuje nowy singiel „Somebody”. To zapowiedź debiutanckiego albumu, który ukaże się w dwóch częściach. Premiera „Side A” zaplanowana jest na 22 maja. „Side B” ujrzy światło dzienne we wrześniu.

„Somebody” to utwór, który świetnie sprawdzi się na parkiecie. Niepodrabialny wokal Dagny świetnie komponuje się z klawiszami i tanecznym rytmem. Jak mówi sama artystka, kawałek opowiada o szaleńczym zakochaniu:

Dagy

Chodziło mi o to wszechogarniające uczucie szczęścia, kiedy wszystko jest bardzo świeże. Miałam szczęście, że przeżyłam coś takiego. Kiedy jestem zakochana, przeżywam wszystko dziesięć razy bardziej niż zwykle. W „Somebody” chodzi nie tylko o teksy, ale o cały klimat piosenki. Gdy jej słucham, otrzymuję zastrzyk pozytywnej energii i po prostu chcę rzucić się w coś nowego i ekscytującego

Podobnie jak w poprzednim singlu „Come Over”, w „Somebody” Dagny chce pokazać swój autorski styl:

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, mam możliwość tworzenia bardzo osobistej muzyki. Chcę opowiadać historie, które znaczą coś dla mnie, ale także takie, z którymi słuchacze mogą się utożsamić.

Po raz kolejny Dagny współpracowała z TUSK przy reżyserii klipu. Duet Kerry Furrh i Olivia Mitchell w przeszłości pracował m.in. z Camillą Cabello, Halsey, Ollym Mursem, Olivią O’Brien czy Nicki Minaj.

 W 2020 roku ukaże się debiutancki album Dagny – wydawnictwo zostanie podzielone na dwie części. „Side A”, na którą składa się sześć utworów, ukaże się 22 maja. Druga część we wrześniu. Tracklista „Side A” prezentuje się następująco:

Tracklista „Side A”

  1. Come Over
  2. Somebody
  3. Let Me Cry
  4. Paris
  5. Coulda Shoulda Woulda
  6. Tension

Dagny ma na koncie ponad 450 mln streamów oraz uznanie dziennikarzy takich mediów jak „NYLON”, „Billboard”, „The Guardian” czy „Harper’s Bazaar”. Debiutowała EP-ką „Ultraviolet”, dzięki której trafiła na listę Billboard’s 10 Pop Stars To Watch czy VEVO’s Ones To Watch 2017. Wokalistka dostała nominacje w kategoriach Kompozytor Roku i Piosenka Roku 2019 Spellemannprisen Awards – norweskiego odpowiednika Grammy. Piosenkarka komponuje również utwory dla innych gwiazd – m.in. „Never Really Over” Katy Perry, które ma już ponad 300 mln streamów w samym Spotify. Dagny świetnie sprawdza się na koncertach – występowała m.in. na Øyafestivalen, Stavernfestivalen, Bergenfest, jak również licznych imprezach zagranicą.