Daria ze Śląska 15 czerwca zagra materiał ze swojej debiutanckiej płyty w warszawskiej Pradze Centrum

„Daria ze Śląska tu była” – taki tytuł nosi debiutancka płyta artystki, która, mimo tej deklaracji, pozostanie z nami na długo. Album ukazał się 21 kwietnia nakładem Jazzboy Records, a 15 czerwca wokalistka zaprezentuje materiał z tego mocno oczekiwanego longplaya na ekskluzywnym koncercie w Warszawie.

„Od urodzenia mieszkałam na Śląsku. Miałam zostać zawodową siatkarką, ale po 11 latach treningów, kiedy nie szło mi już najlepiej, zrezygnowałam i zostałam historykiem. Nie lubię wielkich miast i tłumów. Gdybym nie śpiewała, pisałabym teksty reklamowe albo powieści science-fiction. Jestem ufna, cierpię na niezdecydowanie, a w smutku czuję się najbezpieczniej” – pisze sama o sobie Daria Ryczek-Zając. Nie lubi wielkich miast i tłumów, ale jednak bacznie je obserwuje. W swoich drobiazgowych tekstach przygląda się emocjom, nostalgicznym winietom i małym, ale ważnym momentom z własnego życia.

Ta introwertyczna poezja jest zatopiona w chłodnym syntezatorowym brzmieniu i art popowych piosenkowych strukturach. Nie bez powodu Daria przyciągnęła uwagę Korteza, który zaprosił ją w charakterze gościa specjalnego do występów podczas jego zeszłorocznej trasy koncertowej. Jej pierwszy singiel, „Falstart albo faul”, ma w tej chwili prawie milion odtworzeń w serwisie YouTube i okazał się spektakularnym debiutem młodej, charakternej wokalistki.

Daria ze Śląska czujnie i uważnie dobiera współpracowników. W przygotowaniu tekstów oraz procesie wykonawczym wysmakowanych estetycznie teledysków pomaga jej Agata Trafalska (Kortez, Ania Dąbrowska). Singiel „Chinatown” wyprodukowali Bartłomiej Tyciński oraz Hubert Zemler (Mitch & Mitch), a realizację „Trói z chemii” wspomógł Paweł Krawczyk (Hey). To tylko część nazwisk uzdolnionych twórców i twórczyń, którzy współpracowali z artystką przy powstawaniu albumu „Daria ze Śląska tu była”. Koncert w klubie Praga Centrum w Warszawie, który odbędzie się 15 czerwca, można potraktować jako stołeczną premierę tego materiału i wszystko wskazuje na to, że będzie początkiem drogi na szczyt tej niezwykle obiecującej osobowości artystycznej.


Daria ze Śląska zagra już 15 czerwca 2023 roku w klubie Praga Centrum w Warszawie. Bilety na to wydarzenie są dostępne na stronie Follow The Step