DAVE GAHAN & SOULSAVERS – nowa płyta 23 października, singiel do odsłuchu już teraz!

Dave Gahan & Soulsavers album cover

Dave Gahan, lider grupy Depeche Mode, powraca z nowym albumem nagranym z formacją Soulsavers. Ukazujący się 23 października krążek ‘Angels & Ghoststo nie pierwsza współpraca legendarnego wokalisty z elektroniczno-alternatywną formacją – muzycy już w 2012 roku wspólnie wydali płytę The Light the Dead See’. Nowy materiał ukaże się w wersji cyfrowej oraz na płytach CD i winylu nakładem należącej do Sony Music wytwórni Columbia Records. Składać się na niego będzie dziewięć oryginalnych utworów napisanych przez samego Gahana i Soulsavers.

W odróżnieniu od pierwszego albumu, ‘Angels & Ghostsjest znacznie silniejszym i intensywnym krążkiem. Fani mogą spodziewać się podróży przez mroczne, tajemnicze brzmienia, częściowo inspirowane gospel i bluesem oraz surowego  piękna, które stało się znakiem rozpoznawczym twórczości zarówno Davea, jak i Soulsavers. Pełen emocji głos Gahana jeszcze nigdy nie brzmiał tak dobrze i to on prowadzi słuchacza przez krainy starannie dobranych instrumentacji.

Transatlantycka współpraca nad płytą zaczęła się od przesyłania sobie materiałów demo i pomysłów na nagrania ze studio na Manhattanie (Dave) i angielskiej prowincji (Rich Machin z Soulsavers). Nagrania finalnych partii instrumentów odbywały się już w studiach na całym świecie, m.in. Sunset Sound w Los Angeles i Electric Lady w Nowym Jorku. Rezultatem jest żywy, ekscytujący album oraz jednocześnie dowód na to, że Machin i Gahan idealnie uzupełniają się jako kompozytorzy.

Chcąc w pełni zaprezentować silny, żywiołowy charakter albumu, Dave Gahan i Soulsavers przeniosą projekt na scenę podczas sześciu specjalnych koncertów w najznakomitszych salach w Stanach Zjednoczonych i Europie. Muzycy wystąpią jako dziesięcioosobowy zespół w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Berlinie, Paryżu i Mediolanie. Bilety na wszystkie koncerty trafią do sprzedaży 18 września, a wybrane koncerty będą transmitowane w internecie dla fanów na całym świecie.

Więcej informacji na www.davegahan.com oraz www.thesoulsavers.com

Angels & Ghosts tracklista:

i.               Shine

ii.              You Owe Me

iii.            Tempted

iv.            All of This and Nothing

v.              One Thing

vi.            Dont Cry

vii.           Lately

viii.         The Last Time

ix.         My Sun