Mad-Music.pl

DAVE GAHAN & SOULSAVERS – nowa płyta 23 października, singiel do odsłuchu już teraz!

Dave Gahan & Soulsavers album cover

Dave Gahan, lider grupy Depeche Mode, powraca z nowym albumem nagranym z formacją Soulsavers. Ukazujący się 23 października krążek ‘Angels & Ghoststo nie pierwsza współpraca legendarnego wokalisty z elektroniczno-alternatywną formacją – muzycy już w 2012 roku wspólnie wydali płytę The Light the Dead See’. Nowy materiał ukaże się w wersji cyfrowej oraz na płytach CD i winylu nakładem należącej do Sony Music wytwórni Columbia Records. Składać się na niego będzie dziewięć oryginalnych utworów napisanych przez samego Gahana i Soulsavers.

W odróżnieniu od pierwszego albumu, ‘Angels & Ghostsjest znacznie silniejszym i intensywnym krążkiem. Fani mogą spodziewać się podróży przez mroczne, tajemnicze brzmienia, częściowo inspirowane gospel i bluesem oraz surowego  piękna, które stało się znakiem rozpoznawczym twórczości zarówno Davea, jak i Soulsavers. Pełen emocji głos Gahana jeszcze nigdy nie brzmiał tak dobrze i to on prowadzi słuchacza przez krainy starannie dobranych instrumentacji.

Transatlantycka współpraca nad płytą zaczęła się od przesyłania sobie materiałów demo i pomysłów na nagrania ze studio na Manhattanie (Dave) i angielskiej prowincji (Rich Machin z Soulsavers). Nagrania finalnych partii instrumentów odbywały się już w studiach na całym świecie, m.in. Sunset Sound w Los Angeles i Electric Lady w Nowym Jorku. Rezultatem jest żywy, ekscytujący album oraz jednocześnie dowód na to, że Machin i Gahan idealnie uzupełniają się jako kompozytorzy.

Chcąc w pełni zaprezentować silny, żywiołowy charakter albumu, Dave Gahan i Soulsavers przeniosą projekt na scenę podczas sześciu specjalnych koncertów w najznakomitszych salach w Stanach Zjednoczonych i Europie. Muzycy wystąpią jako dziesięcioosobowy zespół w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Berlinie, Paryżu i Mediolanie. Bilety na wszystkie koncerty trafią do sprzedaży 18 września, a wybrane koncerty będą transmitowane w internecie dla fanów na całym świecie.

Więcej informacji na www.davegahan.com oraz www.thesoulsavers.com

Angels & Ghosts tracklista:

i.               Shine

ii.              You Owe Me

iii.            Tempted

iv.            All of This and Nothing

v.              One Thing

vi.            Dont Cry

vii.           Lately

viii.         The Last Time

ix.         My Sun

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Error validating access token: The user has not authorized application 591315618393932.

Polub nas!