Dave Grohl – były perkusista zespołu Nirvana komentuje live stream ‘Post Malone x Nirvana tribute‘

Autor hitów takich jak „I Fall Apart”, „Better Now” czy „Rockstar”, zgodnie z obietnicą – 24 kwietnia zagrał domowy koncert charytatywny, podczas którego wykonywał wyłącznie utwory Nirvany. Malone po kilku dniach doczekał się komentarza jednego z byłych perkusistów zespołu.

Źródło: Info press

Post Malone charytatywny koncert grał wraz z m. in. światowej klasy perkusistą – Travisem Bakerem. Cała kwota zebrana podczas ponadgodzinnego, transmitowanego na żywo (z samego domu artysty w Utah) występu została przeznaczona na Fundusz Solidarnościowej Fundacji Narodów Zjednoczonych COVID-19.

Co ciekawe – w ostatnim wywiadzie dla ALT 98.7FM wspomniany Dave Grohl ujawnił, że początkowo nie oglądał transmisji na żywo. W momencie kiedy się zaczęła, pracował nad innym projektem. Wkrótce jednak, przyjaciele perkusisty zaczęli do niego pisać z informacjami, że dzieję się coś, co musi zobaczyć.

Finalnie, w audycji radiowej, Grohl podsumował:

„Obejrzałem dużą część występu i pomyślałem, że wyszło naprawdę świetnie. Rzadko słyszę innych wykonawców grających Nirvanę, a on [Post Malone] był przy tym bardzo swobodny i świetnie brzmiał… Nawet zagorzali fani Nirvany pisali, że „rozwalił system”.

Poniżej nagranie z całego koncertu: