DAVID GILMOUR – światowa premiera wizualizacji do pierwszego signla „Rattle That Lock”!

David Gilmour 2015_Shot 9_small

Choć na nową solową płytę Davida Gilmoura trzeba poczekać jeszcze kilka tygodni, dzisiaj światową premierę ma graficzna animacja do pierwszego singla z tego wydawnictwa – tytułowego „Rattle That Lock”. Klip jest efektem 3 miesięcznej pracy 12 animatorów przez z londyńskiego studia Trunk Animation i jest to wizualizacja fragmentów Raju Utraconego Johna Miltona, będącego również inspiracją utworu ‘Rattle That Lock’, napisanego przez Gilmoura i jego partnerkę Polly Samson. ‘Raj Utracony’ to zbiór 12 ksiąg opowiadających o biblijnym upadku człowieka, kuszeniu Adama i Ewy przez Szatana i ich wygnanie z ogrodów raju.

Czarno-biały obrazek pokazuje wygnanie Szatana z królestwa niebieskiego i jego podróż przez stolicę Piekła – Pandemonium, Czyściec i Chaos. Przybiera on różne formy, najpierw odradza się jako złowrogi Kormoran by później przekształcić się w Weża, który sieje spustoszenie na Ziemi w chmurze wściekłości i zła.

Gilmour: „Uwielbiam kiedy animacji udaje się osiągnąć coś, czego nie da się przekazać słowami czy muzyką. Ciemność w tym klipie nie mogła być pokazana w ciekawszy sposób.”

Samson: „Twórcy tego filmu złożyli hołd Gustave Dore’owi, ożywiając jego oryginalne ilustracje do Raju Utraconego i tworząc tym samym piękny, silny obraz do naszego utworu”.

Singiel „Rattle That Lock” od czasu swojej premiery 2 tygodnie temu zachwycił krytyków i fanów muzyki Pink Floyd na całym świecie, trafiając m.in. na listę TOP 10 Global Viral Tracks na Spotify. Pseudo-video do utworu osiągnęło ponad milion odtworzeni w pierwszym tygodniu – nowy klip tylko przyczyni się do jego spopularyzowania.

Album „Rattle That Lock” trafi do sprzedaży 18 września w formie cyfrowej (zamów na iTunes już teraz) a także na płycie CD, winylu i w specjalnym boxie CD+DVD lub CD+Blu-Ray.