Dope Lemon, czyli Angus Stone, pojawi się na jedynym koncercie w Polsce! Artysta zagra w Warszawie 7 lipca 2023 r

Angus Stone – znany z duetu współtworzonego ze swoją siostrą, Julią – wystąpi po raz pierwszy w Polsce w swoim solowym wcieleniu jako Dope Lemon! Songwriter będzie promował w Warszawie swój wypełniony letnim brzmieniem album „Rose Pink Cadillac”.

Angus & Julia Stone na przestrzeni czterech studyjnych albumów stali się jednym z najpopularniejszych  przedstawicieli indie folku. Ceniony za swoje melancholijne, intymne brzmienie, siostrzano-braterski duet jest także, mimo australijskiego pochodzenia, synonimem współczesnej americany. O 6-krotnych laureatach nagród ARIA (przyznawanych w Sydney odpowiednikach statuetek Grammy) możemy napisać sporo, ale solowa kariera Angusa Stone’a jest równie ciekawa.

Znany z kreatywności songwriter ma na koncie 5 solowych longplayów. Pierwszy z nich wydał pod pseudonimem Lady of the Sunshine. Następny z kolei pod własnym nazwiskiem, a trzy ostatnie jako Dope Lemon. Nieco absurdalny charakter tego przydomka jest tu kluczowy. Bo alter ego Angusa to dla niego także furtka do eksplorowania innych brzmień. Jego ostatnie dokonania oscylują przede wszystkim wokół

indie rocka, słonecznego folku i psychodelicznego popu. W charakterystycznym głosie Stone’a można czasem odnaleźć podobieństwo do wokalu Boba Dylana. Kompozycyjnie i twórczo jest mu jednak dużo bliżej do Devendry Banharta, Maca DeMarco czy Homeshake

 

Tytuł jego najnowszego krążka – „Rose Pink Cadillac” – mówi bardzo dużo o brzmieniu samego materiału. To pełne luzu i wolności przebojowe melodie, które kojarzą się z beztroską najcieplejszej pory roku. Pierwszy polski koncert artysty odbędzie się właśnie w środku lata, a dokładnie 7 lipca w klubie Palladium w Warszawie.

Bilety dostępne w przedsprzedaży pod hasłem “FTSDOPELEMON” na www.followthestep.com.