Dorian Electra na trzech koncertach w Polsce

Dorian Electra w końcu powraca do Polski! Tym razem na trzy solowe koncerty.

Dorian można było usłyszeć w Polsce już dwukrotnie – po raz pierwszy na festiwalu Soundrive w Trójmieście a następnie jako support Charli XCX. Dorian miało przyjechać do Polski już w 2020 roku, jednak plany pokrzyżowała pandemia.

Dorian tworzy muzykę z pogranicza popu i elektroniki, autorskie teksty piosenek i niezwykle oryginalne performensy. Twórczość Dorian porusza przeróżne zagadnienia – szczególnie kwestie filozofii, feminizmu czy seksualności. Definiuje się jako osoba genderfluid i wyraża siebie przez muzykę, osobliwy wizerunek – kolorowe włosy, skórzane elementy ubioru oraz często domalowane wąsy które są ich znakiem rozpoznawczym.

Dorian współtworzy wszystkie swoje teledyski, które są prawdziwą ucztą dla oczu. Są starannie dopracowane i niezwykle estetyczne pomimo kontrowersyjnego sposobu przedstawiania wielu kwestii.

Debiut Dorian miał miejsce w 2017 roku za sprawą współudziału w piosence Charli XCX „Femmebot” i supportowaniu jej podczas trasy koncertowej. W 2019 ukazał się ich debiutancki album „Flamboyant”, który został świetnie przyjęty przez krytyków i fanów, rok później wydany został kolejny album „My Agenda” dużo bardziej elektroniczny od poprzednika.

Dorian wystąpi w dniach 26-28 kwietnia w Warszawie (Praga Centrum), Poznaniu (Tama) i Krakowie (Hype Park).