Okładka singla/Materiały prasowe

Duke Dumont – debiutancki krążek „Duality” już dostępny!

Duality”, łącząc wieloletnie doświadczenia Duke’a Dumonta w spójny zapis, to szczera, oczyszczająca ekspresja i chęć ucieleśnienia mentalności artysty nieskrępowanego przez ograniczenia gatunkowe; autorski ślad dźwiękowy.

LP połączona jest na dwie części: pierwsza jest bardziej taneczna, a druga introspektywna. Otwierający wydawnictwo singiel „Therapy” został wydany na początku roku i nadaje ton całemu „Duality”. Kolejny to klubowy hymn „The Power”, współpraca z brytyjskim songwriterem i wokalistą Zakiem Abelem. W „Obey” Dumont łączy siły z artystą pochodzącym z New Jersey, Rolandem Clarkiem. W „The Fear” usłyszymy amerykańską wokalistkę, songwriterkę i pianistkę o pseudonimie Niia, a w „Nightcrawler” australijski duet Say Lou Lou. Wielką atrakcją części introspektywnej jest duet z How to Dress Well – „Together”. Całość wieńczy ostatni singiel „Let Me Go”, gdzie na pierwszym planie pojawiają się emocjonalne wokale australijskiego artysty Ry X.

Duality” powstało w zamyśle, by słuchać płyty jako całości, a nie jako kolekcji przyjaznych dla radia singli. Poza samodzielną produkcją i wokalami, na albumie słyszymy żywe smyczki, gitary, perkusję oraz pianino.

Duke to siła, z którą należy się liczyć. Jego katalog ma ponad 2,5 miliarda streamów. Singiel „Ocean Drive” trafił na pierwsze miejsce list przebojów w UK i ma tam status platyny.

Duality” to zachwycająca kulminacja dotychczasowego dorobku Duke’a Dumonta.

DUALITY tracklista:

  1. Therapy
  2. The Power (feat. Zak Abel)
  3. Obey (feat. Roland Clark)
  4. The Fear (feat. Niia)
  5. Nightcrawler (feat. Say Lou Lou)
  6. Ocean Drive
  7. Together (feat. How To Dress Well)
  8. Love Song
  9. Overture
  10. Let Me Go (feat. RY X)

Duke Dumont pochodzi z Rayners Lane (Londyn), ale obecnie mieszka w Layrel Canyon (Los Angeles). Muzyk urodził się głuchy. Dzięki specjalistycznej operacji odzyskał słuch, ale dźwięki interpretuje w ten sposób, że najpierw słyszy tony i barwy. Wpłynęło to znacząco na jego podejście do tworzenia muzyki.

Karierę jako DJ rozpoczynał w Londynie, talent szlifował w kultowych klubach takich jak Fabric czy Panorama Bar (Berlin). Pojawiał się na największych scenach świata: Coachella, Exit, Splendor In The Grass. Miał rezydencje na Ibizie i w Las Vegas.

 Duke Dumont

Moim celem nie są rekordy sprzedaży czy zwracanie na siebie uwagi przez marketingowe triki. Chcę produkować muzykę, która ma duszę i jest ponadczasowa. Jeśli moje kawałki mnie przeżyją, będę mógł umrzeć szczęśliwy