Okładka albumu/Fot. Materiały prasowe

Echo – trzeci singiel zapowiadający debiutancką płytę Oleny

Olena prezentuje trzeci, autorski singiel zapowiadający Jej album. Echo to piosenka, która pokazuje kolejną muzyczną twarz wokalistki. Utwór nieco zaskakuje swoim brzmieniem kontrastując z poprzednim singlem Oleny – Mów Do Mnie. Echo jest bardziej energetyczną piosenką, o nie tak melancholijnym charakterze. Brzmieniowo artystka znów jest konsekwentna, usłyszymy tu skrzypce zaaranżowane i nagrane przez Olenę. Wokalistka opowiada o tęsknocie za kimś, kto jak Echo obecny jest w Jej snach. Ten ktoś daje nadzieję na miłość, na ukojenie, ale jest ciągle nieuchwytny. Kto tego nie doświadczył?

Olena jest autorką muzyki i tekstu piosenki. Utwór wyprodukowany został przez Przemka Grzelaka, miks i mastering wykonał Marcin Gajko. Lyric video jest autorstwa Jacka Wenclewskiego. Okładkę wykonała Aleksandra Ratajczyk.

Debiutancki album Oleny „…w świetle gwiazd…” ukaże się 5. Czerwca pod szyldem Olena Records.

Tracklista:

1. Stan nieważkości
2. Ukradłeś serce
3. Echo
4. Running Free
5. Mow do mnie
6. Letni deszcz
7. Pokonam siebie
8. Losing My Breath
9. Jestem
10. Serce na dłoni

Kim jest Olena?

 Polska wokalistka, skrzypaczka, songwriter.

Kształcenie muzyczne rozpoczęła w wieku pięciu lat. Jest absolwentką łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec. Piosenki tworzy przy pianinie, teksty pisze w języku polskim i angielskim. W grudniu 2015r. Olena rozpoczęła swoją solową karierę i zadebiutowała świątecznym singlem Zakochaj się w Święta. W 2016 roku, ukazał się Jej drugi singiel pt. Demon. Piosenka okazała się dużym sukcesem na playlistach największych rozgłośni radiowych w Polsce.
Kolejne single to Apokalipsa i taneczny Idziemy Dalej. Na przełomie 2017/2018 roku, ukazały się piosenki Save This World i Ten Świat. W 2017 roku, jako chórzystka, Olena współpracowała z Dawidem Kwiatkowskim. Kolejne single wokalistki to Sen oraz Miłość. W grudniu 2019 artystka opublikowała świąteczną balladę It’s Christmas. 

Obecnie Olena pracuje nad produkcją utworów składających się na debiutancki album. Premiera wydawnictwa planowana jest na 5. Czerwca tego roku. Płytę zapowiadają single Ukradłeś Serce, Mów Do Mnie i najnowszy singiel Echo. 

M U Z Y K A, którą tworzy Olena, łączy różne style, zamykając całość w szeroko pojętym gatunku POP. Artystka nie boi się eksperymentować. Oscylując na pograniczu alternatywy i mainstream’u tworzy swój niepowtarzalny styl. Wokalistkę wyróżnia niski tembr głosu oraz jego ciepła barwa. Charakterystyczna w Jej utworach jest obecność skrzypiec, które artystka wykorzystuje podczas koncertów pokazując inne niż klasyczne oblicze instrumentu.