ESBEN AND THE WITCH WYSTĄPIĄ W POGŁOSIE

9 marca w Warszawie będziemy mogli zobaczyć i posłuchać na żywo zespołu Esben And The Witch. Słuchając ich ostatniego albumu wiemy, że możemy spodziewać się niezwykłego koncertu…

Muzyka Esben And The Witch to mieszanka post rocka, dream popu i post punka. Mroczny i ciężki klimat ich kompozycji ma w sobie zarazem coś baśniowego. Nieprzypadkowo więc nazwa grupy została zaczerpnięta od tytułu jednej z tradycyjnych duńskich bajek.

Historia zespołu rozpoczyna się w 2008 roku w angielskim Brighton. W 2010 roku muzycy podpisali kontrakt z wytwórnią Matador, a rok później wydali swój debiutancki album „Violet Cries„. Drugi krążek ukazał się dwa lata później. Nosi nazwę „Wash the Sins Not Only the Face„.  Trzeci studyjny album „A New Nature” wydany został już we własnym labelu, ale w 2016 zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Season of Mist i wydał krążek „Old Terrors„. listopada bieżącego roku ukazała się ich ostania płyta, 12-calowe dzieło „Nowhere„. Jedno jest pewne – muzyka Esben And The Witch jest pełna emocji i napięcia, które warto poczuć samemu będąc na ich koncercie.

Bilety: 50 (przedsprzedaż) / 60 (w dniu koncertu)
https://goingapp.pl/evt/1905327/esben-and-the-witch

09.03.2019 (sobota)
Klub Pogłos
ul. Burakowska 12
start: 19:00