Fot. Materiały prasowe

Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga

Hit z komedii Netfliksa w wykonaniu Michała Szpaka!

„Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga” to jeden z ostatnich hitów Netfliksa. Komedia wyreżyserowana przez Davida Dobkina (Wedding Crashers) to idealna niespodzianka dla fanów Eurowizji na pierwszy rok bez konkursu. W filmie występują między innymi Will Ferrell, Rachel McAdams, Pierce Brosnan, Demi Lovato, czy Dan Stevens. Ferrell oraz McAdams wcielają się w duet Fire Saga, który otrzymuje niespotykaną szansę reprezentowania Islandii w największym na świecie konkursie muzycznym.

W promocję filmu w Polsce zaangażował się reprezentant Polski na Eurowizji w 2016 roku – Michał Szpak! Michał stworzył własną wersję utworu „Volcano Man” z filmu, która nawiązuje do najbardziej legendarnych eurowizyjnych występów między innymi Edyty Górniak, Lordi, Conchity Wurst czy Abby! Koniecznie musicie to zobaczyć!

Ścieżka dźwiękowa do filmu jest już niezwykłym sukcesem – w ciągu pierwszego tygodnia od premiery przesłuchano ją ponad 10 milionów razy! Muzyka z komedii Netfliksa podbiła iTunes w pięciu krajach, a utwór „Húsavík (My Hometown)” znalazł się na liście 200 najpopularniejszych utworów na Spotify w Szwecji, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Film, jak i pochodzące z niego piosenki, trafiły też w poczucie humoru Islandczyków – „Húsavík (My Hometown)” stał się najpopularniejszym utworem na Spotify w Islandii!