Ferg rozbuja FEST Festival! Do tegorocznego składu dołączyli także Paktofonika, Lordofon, bryska, Ralph Kaminski & My Best Band In The World i wielu innych!

Line-up FEST Festivalu 2023 wzmocnił jeden z najoryginalniejszych raperów ostatniej dekady, czyli Ferg. Pozostali ogłoszeni w ostatnich dniach artyści to unikalne i charyzmatyczne głosy, które wzbogacą zbliżającą się, 4. edycję najbardziej kolorowego wydarzenia w Polsce. W repertuarze tegorocznego festiwalu pojawią się m.in.: Sorry Boys, Paulina Przybysz, Kuban, Janusz Walczuk oraz Tomek Ziętek.

Trap Lord is in da house! FERG to po prostu jedna z najciekawszych osobowości na współczesnej rapowej scenie. Związany przez lata z A$AP Mob artysta od dekady z sukcesami prowadzi solową karierę. Oba studyjne albumy artysty, „Trap Lord” „Always Strive and Prosper”, trafiły do topowej dziesiątki zestawienia sprzedaży Billboardu. Za sprawą takich singli jak „Shabba”, „Mova Ya Hips”„Plain Jane” czy „New Level”, Ferg może się też pochwalić łącznie miliardami odsłuchów w serwisach streamingowych. Posiadacz jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów na scenie to osobowość sama w sobie oraz trendsetter spełniający się także w roli projektanta i biznesmena za pośrednictwem swojego modowego labelu Traplord. Ferg nieuchronnie zbliża się do wydania nowego materiału. Wielkie hity i nowe single zaprezentuje już w czwartek 10 sierpnia na FEST Festivalu!


Ich zeszłoroczny Kosmiczny Koncert w katowickim Spodku był jednym z najważniejszych rapowych wydarzeń minionych 12 miesięcy. Okazuje się, że Paktofonika nie powróciła wyłącznie na jeden występ. FokusRakim oraz, tragicznie zmarły, Magik napisali jeden z najważniejszych rozdziałów w historii polskiego rapu. „Kinematografia” wiedzie prym nie tylko w swoim gatunku – jest po prostu jednym z najlepszych fragmentów krajowej fonografii. Nie można też zapomnieć o tym, że wpływowe trio narodziło się w Katowicach. Ich występ na FEST Festivalu w sobotę 12 sierpnia odbędzie się więc w bliskim sąsiedztwie miejsc, w których pisane były m.in. „Chwile ulotne”, „Jestem Bogiem” czy „Priorytety”.

Ich nadchodzący album nazywa się „Passé”, ale ich muzyka to zaprzeczenie tego słowa. Lordofon to duet, który łączy pozornie sprzeczne ze sobą żywioły – rockowe instrumentarium i hip-hopową dynamikę. Przemyślane, pełne celnych odniesień teksty zaintrygują wszystkich, którzy cenią sobie twórczość Taco Hemingwaya. Gitarowa drapieżność nowego materiału grupy przynosi z kolei na myśl skojarzenia z ostatnim, post-punkowym materiałem Slowthaia. Lordofon ma w zasadzie w gwiazdach zapisaną ogromną popularność, a ich występ na FEST Festivalu w sobotę 12 sierpnia na pewno w tym nie przeszkodzi.

Od hypemana Żabsona, do jednego z najszybciej rozwijających się zawodników na polskiej rap-scenie. Janusz Walczuk powrócił na początku tego roku z albumem „Jan Walczuk”, który ilustruje jego progres jako tekściarza, rapera oraz… człowieka. Artysta zestawia w swoich linijkach zwyczajową braggę z życiowymi prawdami i ważnymi świadectwami dotyczącymi zdrowia psychicznego. Szczerość Walczuka przemówiła do słuchaczy i słuchaczek, czego dowodem są nie tylko imponujące liczby w streamingach, ale także niezwykle gorące przyjęcie najnowszego materiału. Nową erę w karierze reprezentanta SBM będzie można podziwiać na FEST Festivalu w środę 9 sierpnia.

6 lat na scenie rapowej to naprawdę szmat czasu, ale właśnie tyle Kuban kazał nam czekać na „spokój.”, czyli następcę uwielbianego „Myślisz jeszcze?”. MC z Opoczna, mimo nieobecności na scenie, wyrobił sobie nie lada renomę przez minione pół dekady, a wierny legion słuchaczy i słuchaczek z zapartym tchem czekał na jego drugi studyjny album, na którym gościnnie wystąpili Quebonafide, Bedoes, Żabson, KęKę, Szpaku i Hodak. Kuban na nowym materiale nie stroni od zaskakujących decyzji i bawi się przeróżnymi stylami, włączając do swojego grania sporo gitar. Nie zmienia się jedno: nadal jest niezwykle błyskotliwym tekściarzem. Raper pragnie tytułowego spokoju, ale na pewno nie uświadczy go na FEST Festivalu, gdy na jego koncercie w piątek 11 sierpnia pojawią się tłumy.


Ralph Kaminski & My best band in the world to ewenement – jeden z najbardziej autorskich głosów w polskiej muzyce popularnej. Wydany w 2022 r. album „Bal u Rafała” to największy jak dotąd sukces w karierze artysty, który wymyka się wszelkim definicjom. Alternatywa? Pop? Art-pop? Piosenka aktorska? Elektronika? Muzyka kameralna? W piosenkach Ralpha Kaminskiego jest w zasadzie miejsce na wszystko i dla wszystkich – to muzyka, która łączy swoim zaproszeniem do rozmowy o poczuciu odmienności i emocjach. Niezwykłe show jednej z najbarwniejszych krajowych osobowości scenicznych będzie można podziwiać na FEST Festivalu w środę 9 sierpnia.

Bryska to niekwestionowany powiew świeżości na polskiej scenie popowej. Wnosząca do mainstreamu mnóstwo kolorów, artystka to prawdziwy fenomenem ostatnich kilkunastu miesięcy. Mieszanka zainspirowanych współczesnych R&B melodii zatopionych w drapieżnej electropopowej produkcji oraz przewrotnych, pełnych kreatywnych nawiązań tekstów zapewniła jej niebotyczną popularność. „Odbicie”, „kraksa”„mam kogoś lepszego” oraz, nagrana wspólnie z YouNotUs, „Samba” zebrały łącznie dziesiątki milionów odtworzeń w serwisach streamingowych. Jej debiutancki album pt. „moja ciemność” pokrył się z kolei platyną, podobnie jak jego niedawna reedycja. Bryska już teraz jest jedną z największych popowych gwiazd w naszym kraju i jest w drodze na sam szczyt, a jednym z przystanków będzie FEST Festival, gdzie zagra w środę 9 sierpnia.


„Wracając” to bardziej niż adekwatna nazwa dla najnowszego albumu Pauliny PrzybyszWspółzałożycielka Sistars eksploruje na tym krążku różne formy miejskiego soulu – nowoczesne, syntetyczne brzmienia mieszają się z jazzową, a czasem i ludową, tradycją. To jej pierwszy album wydany za pośrednictwem Def Jam Recordings Poland. Eklektyczny zestaw gości na longplayu stanowią m.in. Szczyl, Margaret, Ryfa RiMiły ATZ, Kuba Więcek czy asthma. Kolejne wcielenie młodszej z sióstr Przybysz będziemy podziwiać na FEST Festivalu już w czwartek 10 sierpnia.


Sorry Boys to rzadki przypadek polskiego zespołu, któremu w naprawdę udany i konsekwentny sposób udało się połączyć popowe kompozycje z alternatywnymi wpływami. Ich, wiedziony zjawiskowym wokalem Beli Komoszyńskiej, pełen dźwiękowego przepychu art-pop nigdy nie traci wyrazistości. Podobnie jest w wypadku 5. albumu grupy pt. „Renesans”, z którego pochodzi uwielbiany przez fanów zespołu singiel „Mapy Gwiazd”. Sorry Boys wprowadzą wszystkich w zachwyt swoim występem w czwartek 10 sierpnia.


Tomek Ziętek jest jednym z najbardziej uznanych polskich aktorów młodego pokolenia ostatnich lat. Za role w „Cichej nocy”„Bożym Ciele” i „Żeby nie było śladów” otrzymał nominację do Polskich Nagród Filmowych, czyli Orłów. Ziętek od lat z powodzeniem udziela się jednak również w świecie muzyki, przede wszystkim jako wokalista i gitarzysta trójmiejskiej formacji The Fruitcakes. Wszechstronnie uzdolniony artysta przygotowuje się do wydania swojej debiutanckiej solowej płyty i właśnie materiału z niej będzie można posłuchać na FEST Festivalu w środę 9 sierpnia.


Wśród ogłoszonych wcześniej gwiazd FEST Festivalu 2023 znaleźli się m.in: The Chemical Brothers, Peggy Gou, Kasabian, Róisín Murphy, Yungblud, M83, Sofi Tukker, AJR, 070 Shake, Don Diablo, Bonobo, Yung Lean, Oliver Heldens, Aitch, Bladee Blossoms. To jednak tylko ułamek bogatego we wrażenia i eklektycznego repertuaru, który dla Was przygotowaliśmy. Pomiędzy 9 a 13 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie będziecie mieli okazję wybierać z ponad 200 występów. Na tym jednak liczba atrakcji się nie kończy. FEST Festival to miasteczko festiwalowe, które tętni życiem i oferuje rozmaite aktywności: od lotu balonem czy podziwiania występów cyrkowców, przez możliwość spróbowania wakeboardingu lub zażycia relaksującego masażu, po udział w licznych warsztatach i dyskusjach z udziałem ekspertów z przeróżnych dziedzin. FEST to festiwal możliwości i wyboru.