FKA TWIGS POWRACA Z NOWYM UTWOREM – „CELLOPHANE”

Po długiej przerwie i problemach ze zdrowiem, FKA twigs przedstawia nowy utwór, dzieli się teledyskiem i uczy, że wrażliwość jest największą siłą.

Wyprodukowane przez twigs, a także Jeff’a Kleinman’a i Michael’a UzowuruCellophane” zapiera dech w piersiach i przenosi w pozaziemski świat, w kreacji którego twigs się specjalizuje. Nie usłyszymy tu często występujących u artystki ostrych dźwięków elektroniki, ponieważ, tym razem, punktem zaczepienia jest hipnotyzujący wokal. Głosowy towarzyszy minimalna instrumentalizacja oparta na pianinie i syntezatorach, dzięki którym powstaje powłoka nadnaturalna.

W teledysku, reżyserowanym przez Andrew Thomas’a Huang’a, twigs tańczy na rurze interpretując swój utwór. Obserwując tak emocjonalny i staranny występ trudno uwierzyć, że artystka zaczęła uczyć się pole dance’u zaledwie rok temu. Podjęła ten trud tylko dlatego, że kiedy stworzyła „Cellophane” taką właśnie miała wizję wideo.

FKA twigs podzieliła się komentarzem dotyczącym jej najnowszej twórczości pisząc:

W ciągu mojego życia trenowałam swój sposób bycia najlepszą jaką mogłam być, tym razem, to nie zadziałało. Musiałam zedrzeć każdy proces, na którym kiedykolwiek polegałam. Wejść głębiej. Odbudować. Zacząć raz jeszcze.

Piosenka jest niesamowicie emocjonalna, a teledysk zwraca się do mitów Ikara oraz feniksa. Jakie macie odczucia po obejrzeniu tego dzieła?

W celu celebracji nowej twórczości, FKA twigs wyrusza na małą trasę koncertową. Możecie zobaczyć ją w Berlinie już 24ego maja.