Okładka singla/Fot. Materiały prasowe

FLETCHER i Kito w singlu „Bitter”

FLETCHER prezentuje „Bitter” – singiel, który powstał we współpracy z producentką i kompozytorką Kito. Duet napisał kawałek wspólnie z Mary Weitz. Utwór opowiada o relacji, która była główną inspiracją do debiutanckiej EP-ki FLETCHER „you ruined new york city for me”.

Na tej EP-ce znalazł się przełomowy w karierze wokalistki „Undrunk”, który trafił na kilka tygodni do zestawienia Billboard Hot 100, jak również znalazł się na szczycie Spotify Viral Chart. Wydawnictwo zgromadziło dotychczas ponad 250 mln streamów. „Bitter” to następca singla „Forever”, który niedawno ukazał się także w wersji akustycznej.

FLETCHER współpracowała z Niallem Horanem nad coverem Taylor Swift „Lover” przygotowanym w ramach Spotify Singles. Artystka może liczyć na przychylne opinie takich mediów jak „PAPER”, „TIME”, „Wonderland”, „V Magazine”, „NYLON”, „Harper’s Bazaar”, „Interview Magazine” czy „GQ”. FLETCHER jest absolwentką słynnego NYU Clive Davis Institute for Recorded Music. Ma na koncie występy na takich imprezach jak The iHeartRadio Music Festival, Lollapalooza, Bonnaroo, Life is Beautiful i wielu innych.

Producentka i songwriterka Kito dorastała w Australii, a następnie przeniosła się do Londynu, gdzie rozpoczęła karierę jako DJka, wydawała też niezależnie własną muzykę. Współpraca m.in. z Diplo dodała jej pewności siebie i Kito postanowiła przeprowadzić się do Los Angeles. Jako producentka pracowała z takimi artystkami jak Jorja Smith, BANKS czy Mabel. Zadebiutowała w barwach wytwórni Astralwersk singlem „Wild Girl”.