Okładka/Materiały prasowe

Flyte z singlem „Easy Tiger”

Zespół Flyte prezentuje nowy singiel „Easy Tiger”. Do kawałka powstał klip w reżyserii zdobywcy nagrody Bafta, Marka Jenkina („Przynęta”).

Zaczęło się od złamanego serca. Wokalista Flyte, Will Taylor, nagrał 20-minutową notatkę głosową, w której ostrzega samego siebie: „zapnij pasy i przygotuj się na naprawdę gówniany okres”. „Easy Tiger” zrodziło się z tego bólu. Za produkcję odpowiada Justin Raisen (Angel Olsen, Ariel Pink), a za miks Ali Chant (Aldous Harding).

Will Taylor

Kiedy napisałem „Easy Tiger”, wydobyłem z głębi siebie wstyd, złamane serce, zazdrość, emocje wręcz niemożliwe do szybkiego przepracowania. W pewnym momencie wręcz żałowałem, że stworzyłem ten kawałek. Mark świetnie wydobył w klipie towarzyszące temu mrok i emocjonalną zuchwałość. Ciężko byłoby zaufać komuś innemu w tym departamencie

W 2019 roku Flyte, czyli trójka przyjaciół jeszcze z czasów szkolnych z Winchester – Will Taylor, Jon Supran i Nick Hill – wydała „White Roses EP”, na której znalazła się m.in. zachwycająca współpraca z The Staves, a obowiązki producenta wzięli na siebie Burke Reid (Courtney Barnett, Julia Jacklin) i Craig Silvey (Arcade Fire, The National). Grupa koncertowała w Wielkiej Brytanii w towarzystwie Jess Staveley Taylor z The Staves, jak również występowała z Jade Bird na trasie w USA.

Flyte są doceniani za złożone i bogate wokalne aranżacje oraz melodie oraz literackie teksty. „The Sunday Times” nazwał pierwszą płytę zespołu „najlepszym brytyjskim debiutem roku”. Podróż do Stanów, a zwłaszcza do słynnego Laurel Canyon, dała grupie mnóstwo inspiracji na kolejne wydawnictwo, co słychać doskonale chociażby w „Easy Tiger”.