Gitarowa rewelacja – Sad Boys Club – przyjeżdża w kwietniu do Warszawy, by promować swój debiutancki album! Przed zespołem zaprezentuje się Dominik Dudek!

Londyńczycy z Sad Boys Club to jedna z najbardziej obiecujących gitarowych kapel, które wydadzą w tym roku debiutancki album. Zespół zdążył już zachwycić polską publiczność na FEST Festivalu, a teraz wystąpi w warszawskiej Hydrozagadce już 19 kwietnia 2023 r. Towarzyszyć mu będzie Dominik Dudek – zwycięzca 13. edycji programu telewizyjnego „The Voice of Poland” i uczestnik eliminacji tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.

Sad Boys Club nie kłamią w sprawie swojej nazwy – tworzą muzykę opierającą się na melancholii. Ale nie zmienia to faktu, że ich emocjonalnym tekstom towarzyszą ogniste gitarowe dźwięki. Muzycy dość przewrotnie podchodzą jednak do własnego wizerunku i podkreślają, że ich ostatnie dokonania mocno zainspirowała twórczość pisarza Milana Kundery, a zwłaszcza jego słynna „Nieznośna lekkość bytu”. Można go nawet uznać za patrona ich debiutanckiego albumu pt. „Lullabies From The Lightning Tree”, który ukaże się 5 maja.

To płyta wypełniona wieloma inspiracjami – znajdziemy na niej post-punkowy puls The Cure, konceptualny sznyt The 1975, ale także wpływy amerykańskiego alternatywnego rocka z pogranicza emo jak np. Death Cab for Cutie, Weezer czy Built to Spill. Sporo o wymowie lirycznej warstwy krążka mówi sam tytuł jednego z utworów: „To Heal Without a Scar (Is a Waste of Good Wound)”, czyli „Brak blizny (to strata dobrej rany”). Ostatni singiel grupy, „Lumoflove”, to z kolei kompozycja minimalistyczna i kameralna na płaszczyźnie dźwiękowej, ale niezwykle emocjonalna w swojej wymowie. Ta charakterystyka pasuje zresztą do większości utworów wypełniających debiutancki longplay angielskiej kapeli.

 

Polska publiczność miała już okazję zachwycić się zespołem Sad Boys Club przy okazji ich występu na scenie Magic Forest na FEST Festivalu w 2022 roku. Teraz nadarza się unikalna okazja do sprawdzenia klubowej dyspozycji tej kapeli.

 

Przed Sad Boys Club na scenie stołecznej Hydrozagadki wystąpi Dominik Dudek! Zwycięzca 13. edycji programu telewizyjnego „The Voice of Poland” to niezwykle utalentowany wokalista, który zdążył już zachwyć tysiące telewidzów i telewidzek. Podobny efekt na publiczności wywarł podczas polskich eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji. Zaśpiewany przez Dominika utwór „Be Good” zapewnił mu 3. miejsce w walce o reprezentowanie naszego kraju w finałach, które odbędą się w Liverpoolu. Notowania pochodzącego z Limanowej muzyka rosną z dnia na dzień. Występ w Hydrozagadce będzie niepowtarzalną okazją do usłyszenia go w kameralnych warunkach. 

Sad Boys Club oraz Dominik Dudek wystąpią w warszawskiej Hydrozagadce już 19 kwietnia 2023 r. Serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy, emocjonalny wieczór!

 

Bilety dostępne w sprzedaży na www.followthestep.com oraz w bileterii Going.