Haim Credit - Reto Schmid/Materiały prasowe

HAIM przyspiesza premierę płyty!

Trio HAIM prezentuje nowy utwór „I Know Alone” – kolejną zapowiedź nowego albumu „Women In Music Pt. III”, który ukaże się wcześniej niż pierwotnie planowano!

Premiera “Women In Music Pt. III” – 26 czerwca!

Zestawienie wokalnych sampli i bitów 808 z drgającą wiolonczelą i ostrą gitarą akustyczną sprawia, że w utworze słyszmy nastrój niepokoju związany z poczuciem osamotnienia. Pierwotnie inspiracją do utworu była melancholia, którą siostry HAIM odczuwały po zakończeniu trasy koncertowej. W obecnej sytuacji słowa piosenki „been a couple days since I’ve been out” czy „cause nights turn into days that turn to grey” nabierają zupełnie nowego znaczenia. Jak zdradza sam zespół:

„I Know Alone” od dawna miało być wydane właśnie w tej kolejności, ale niestety moment na ten kawałek okazał się wyjątkowo odpowiedni. Mamy nadzieję, że ten utwór dotrzyma wam towarzystwa.

Women In Music Pt. III” początkowo miało ukazać się w sierpniu, jednak zespół zdecydował o przyspieszeniu premiery – najnowszy album HAIM ujrzy światło dzienne już 26 czerwca. Za produkcję krążka odpowiada Danielle Haim oraz wieloletni współpracownik grupy, laureat Grammy Ariel Rechtshaid (Adele, Blood Orange, Carly Rae Jepsen) i Rostam Batmanglij (Charli XCX, Solange, Frank Ocean). Na wydawnictwo trafią również wydane wcześniej single „The Steps”, „Hallelujah”, „Now I’m In It” i „Summer Girl”.

Dotychczasową dyskografię HAIM zamyka „Something To Tell You” z lipca 2017, który zadebiutował na drugim miejscu najlepiej sprzedających się albumów w UK i siódmym w USA.

Okładka albumu/Materiały prasowe