„Helsinki” – nadchodzący album i trasa koncertowa Darii Zawiałow

  1. IPoznaliśmy tytuł drugiego albumu Darii Zawiałow. Krążek będzie zatytuowany Helsinki a jego premierę artystka zapowiedziała już na wiosnę 2019. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest utwór Nie Dobiję się Do Ciebie.

Daria jest wokalistką, autorką tekstów i kompozycji. Zadebiutowała singlem Malinowy Chruśniak, a w marcu 2017 ukazał się jej debiutancki album A Kysz!, który od tamtego czasu zdążył pokryć się złotem. Daria zdobyła także dwie statuetki – Fryderyki.

Na swoim koncie ma także liczne koncerty, zarówno w ramach swoich własnych tras, jak i na największych polskich festiwalach – między innymi na Open’erze, Orange Warsaw czy Kraków Live.

„„Helsinki” – to tytuł mojego nowego albumu, który ujrzy światło dzienne na wiosnę 2019! Materiał na płytę stworzyłam razem z moim przyjacielem i producentem Michałem Kushem. Nie spodziewajcie się jednak powtórki z „A Kysz!”. Muzyczne poszukiwania, fascynacje nowymi dźwiękami i rozwój zaprowadziły nas w miejsca, w których jeszcze razem nie byliśmy. Pobawiliśmy się trochę elektroniką, ale nie zawładnęła nami całkowicie – za bardzo kochamy organiczne brzmienia i mocne gitarowe riffy! Będzie dojrzalej, będzie jeszcze bardziej eklektycznie, a na pewno będzie po naszemu! Płyta ukaże się wczesną wiosną 2019 roku. W ślad za nią wyruszę w trasę koncertową, jestem przekonana, że efekt tych naszych poszukiwań bardzo pozytywnie zaskoczy wszystkich, którzy zechcą się z nami spotkać na trasie i przyjąć od nas całą masę muzycznej energii!” – tak o albumie i trasie wypowiedziała się Daria.

Poniżej przedstawiamy plan trasy:

15.03 – Toruń  Od Nowa

16.03 – Szczecin Kolumba 4

17.03 – Zielona Góra Kawon

22.03 – Kraków  Studio

23.03 – Rzeszów  Pod Palmą

24.03 – Bielsko Biała  Miasto

30.03 – Gdańsk  Stary Maneż

31.03 – Łódź  Wytwórnia

05.04 – Katowice  Rialto

06.04 – Warszawa  Stodoła

07.04 – Białystok  Zmiana klimatu

12.04 – Kielce  Bohomass

13.04 – Wrocław  Zaklęte Rewiry

26.04 – Poznań  Spring Break