IL VOLO WYGRYWA GŁOSOWANIE WIDZÓW podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji!

COVER IL VOLO-71702913mini

Wiadomość przekazana przez widzów głosujących podczas tegorocznego Konkursu Eurowizji jest jasna – wygrali IL VOLO!

Utwór „Grande Amore” zaprezentowany przez trzech włoskich piosenkarzy (zobacz finałowy występ TUTAJ) zdobył najwięcej głosów od widzów Eurowizji (w tym także w Polsce!). Tym samym w rankingu telewidzów, zdecydowanie wyprzedził reprezentantów Szwecji oraz Rosji. W ostatecznej klasyfikacji Il Volo zajęli 3. miejsce.

Il Volo to trzech młodych, włoskich wokalistów – tenorów Piero Barone i Ignazio Boschetto oraz śpiewającego barytonem Gianluca Ginoble. Poznali się w programie „Ti Lascio Una Canzone” emitowanym we włoskiej stacji RAI TV, gdzie zgłosili się jako soliści. Michele Torpedine (menadżer stojący za sukcesem takich artystów jak  Andrea Bocelli i Zucchero) wpadł na pomysł, aby stworzyć z nich trio pop-operowe. I tak właśnie powstała grupa Il Volo.

Jeszcze przed nagraniem debiutanckiego albumu, Il Volo jako pierwsi w historii włoscy artyści podpisali kontrakt z wytwórnią Geffen/Interscope. Byli również jedynymi włoskimi artystami, którzy zostali zaproszeni przez Quincy Jonesa do zaśpiewania w projekcie charytatywnym – „We Are The World For Haiti”.

Ich debiutancka płyta – „Il Volo” sprzedała się w nakładzie 1 miliona egzemplarzy. Płyta znalazła się w TOP10 amerykańskiego zestawienia Billboard 200 oraz na pierwszym miejscu płyt z muzyką klasyczną. Muzycy otrzymali dwie nominacje do nagrody Grammy w w kategorii muzyki latynoskiej oraz nagrodę Latin Billboard w kategorii Best Act (Najlepszy Artysta). Il Volo mogą poszczycić się współpracą z takimi artystami jak: Eros Ramazzotti, Placido Domingo czy Barbra Streisand. W tym roku wygrali również legendarny festiwal włoskiej piosenki w San Remo.

Sanremo Grande Amore” to pierwsza płyta Il Volo, która ukazuje się w Polsce. Premiera CD, na której znalazło się 7 popowo-klasycznych kompozycji w  nowoczesnych aranżacjach, zaplanowana jest na 16 czerwca. Już teraz jest dostępny w sprzedaży cyfrowej, np.  tutaj.

Płytę promuje eurowizyjny hit „Grande Amore”

Tracklista CD:

1. Grande Amore

2. Ancora

3. Vacanze Romane

4. Canzone Per Te

5. Piove

6. Romantica

7. L’Immensità

Źródło: Sony Music Poland