Imagine Dragons prezentują nowy singel „Next To Me” i zapowiadają amerykańską trasę koncertową

Zespół Imagine Dragons, który ma na koncie multiplatynowe płyty i nagrody Grammy, wraca z nowym singlem zatytułowanym „Next To Me” . Numer „Next To Me” już jest dostępny na wszystkich platformach cyfrowych.

Grupa ogłosiła również serię letnich koncertów w ramach kolejnej części „Evolve Tour”. Nowa odsłona trasy rozpocznie się 5 czerwca w Hartford, w stanie Connecticut, a później zawita do największych miast jak Boston, Toronto czy Nowy Jork.

Za brzmienie „Next To Me” odpowiada Alex Da Kid. Piosenka miała premierę w audycji Zane’a Lowe’a
w Beats 1. „Next To Me” to pierwszy utwór Imagine Dragons od premiery ich trzeciego, mającego platynowy status albumu „Evolve” z 2017 roku. Krążek rozszedł się w nakładzie 1,3 miliona egzemplarzy w USA, a na całym świecie osiągnął ponad 4 miliardy odsłuchów.

Na amerykańskiej części „Evolve Tour”, za której produkcję odpowiada Live Nation, gościnnie pojawi się Grace VanderWaal. Ta 17-letnia wokalistka i autorka piosenek zdobyła rozgłos, występując w programie „America’s Got Talent”. Uwielbiająca ukulele młoda artystka debiutancki album „Just the Beginning”wydała pod koniec 2017 roku.  Podczas pierwszej, wyprzedanej części „Evolve Tour”, Imagine Dragons supportowali Grouplove oraz K.Flay.

Ponadto latem HBO Documentary Films we współpracy z Live Nation Productions zaprezentuje film„Believer”. W dokumencie widzimy, jak wokalista Imagine Dragons, Dan Reynolds bada, w jaki sposób mormoni traktują osoby ze środowiska LGBTQ i jak polityka Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych
w Dniach Ostatnich, który potępia związki osób tej samej płci, wpłynęła na wzrost liczby samobójstw wśród młodzieży w stanie Utah. Dan Reynolds, który sam jest mormonem, chce poprzez swój film„Believer” zainicjować dyskusję o prawach homoseksualistów wśród mormonów.