Fot. materiały prasowe

„Irenka” – drugi studyjny album sanah nareszcie w sprzedaży!

Po sukcesie „Królowej dram”sanah nie kazała długo czekać na swój następny materiał. Najpierw jesienią 2020 r. ukazała się EP-ka „BUJDA” z hitem „No sory”, a równo rok od premiery debiutu w ręce fanów wydaje drugi album studyjny. „Irenka” to kolejny rozdział w karierze jednej z najpopularniejszych ostatnio polskich wokalistek („Szampan”, „Melodia”, „Siebie zapytasz”, „Proszę pana”).

Obok kandydatów na kolejne przeboje, jakie nucić będziemy jeszcze długo, nie zabrakło tu także melancholii, z której sanah uczyniła swoją wizytówkę. Wszystkie utwory układają się tu w historię tytułowej postaci przepełnioną pięknem i autentycznością – jak okładka płyty, gdzie na darmo doszukiwać się śladów retuszu. Album promują utwory „No sory”„Ale jazz!” nagrany w duecie z Vito Bambino, „2:00” i „etc.” (w wersji oryginalnej oraz specjalnej – jako „etc. (na disco)” . Podobnie jak w przypadku poprzedniej płyty, w momencie premiery „Irenki” do sieci trafia teledysk/wizualizacja do każdego utworu z płyty. 

Album ukazuje się w wersji cyfrowej i 4 wersjach fizycznych: standardowej (1CD z 14 utworami) , deluxe (2CD z bonusowym krążek z utworami znanymi z winyla „BUJDA” i dodatkową piosenką „Kapela gra”), na winylu (tylko z utworami, jakie nie ukazały się wcześniej na „BUJDZIE”) oraz w wersji Super Deluxe Box  – z albumem na winylu i 2CD,  dwoma dodatkowymi krążkami CD i rarytasami.

Tracklista (wersja deluxe i cyfrowa):

 1. puk puk
 2. Co ja robię tutaj
 3. No sory (to dłuższe)
 4. To koniec
 5. Warcaby
 6. 2:00
 7. Interludium
 8. Irenka
 9. BUJDA (większa!)
 10. wars
 11. etc.
 12. ten Stan
 13. Ale jazz! z Vito Bambino
 14. To był dobry dzień
 1. etc. (na disco)
 2. Oczy
 3. duszki
 4. Pożal się Boże
 5. No sory (wersja alternatywna)
 6. Kapela gra