Mad-Music.pl

James Bay opowiada o ciężarze miłości

James Bay, twórca ballady “Hold Back The River”, na kilka dni przed premierą drugiego albumu odsłania ostatni singiel – “Slide”.


James Bay to urodzony romantyk, poruszający często tematykę miłości i uczuć z nią związanych. Nie dziwi więc fakt, że pod koniec teledysku do kawałka “Slide” możemy usłyszeć jeden z ulubionych wierszy Jamesa, “Pieśń” Allena Ginsberga. Głos, który należy do koncertującego z Bay’em Davida Ryana Harrisa, czyta “Ciężarem świata jest miłość”. Sam artysta tak mówi o swoim utworze “Ta piosenka powstała jako ostatnia. Od razu poczułem, że to najbardziej naturalny utwór na zakończenie „Electric Slide”. Czuć w nim smutek i trochę ciężki klimat, jednak tak naprawdę to utwór o nawiązywaniu relacji – ten motyw przewija się przez cały album – oraz o nadziei, nawet jeśli nie zawsze wszystko nam wychodzi. Dzięki „Slide” bardzo dobitnie poczułem, dlaczego tak bardzo uwielbiam komponować. Piosenka jest obietnicą nawiązania relacji z ludźmi. Dlatego staram się uchwycić każdy przebłysk kreatywności, nawet jeśli czasami zaprowadza mnie on w ślepy zaułek “

James Bay ma na swoim koncie między innymi nagrodę krytyków przyznawaną podczas Brit Awards. Supportował także Hoziera i The Rolling Stones.

 

Avatar

Weronika Paliczka

Polub nas!

Patronat

Reklama

Polecane koncerty

Polecamy również

Instagram

Invalid OAuth access token.

Reklama