„Jestem zmotywowana do dalszej pracy” – wywiad z Agatą Gołemberską

Agata Gołemberska – wokalistka, songwriterka, producentka muzyczna, a także uczestniczka 8. edycji programu The Voice of Poland. Jak czuje się po wydaniu pierwszej EP? Dla kogo jest płyta? Jak wspomina udział w The Voice of Poland?

Jak czujesz się po wydaniu pierwszej płyty?

Znakomicie! Czuję szczęście i satysfakcję z domknięcia projektu, ale czuję też niedosyt. Jestem zmotywowana do dalszej pracy. Jak tylko podładuję baterie i chwilę odpocznę, ruszam z kolejnymi rzeczami.

Jeśli miałabyś opisać swój krążek w 3 zdaniach jak byś go opisała?

Ta płyta to moje „Cześć!” w kierunku słuchaczy. Nie tylko przedstawiam się jako artystka, ale mam nadzieję, że wysyłam również sygnał na temat mojej złożonej, muzycznej osobowości. „Pryzmat” jest trochę uwypukleniem tego co w muzyce kocham, czyli różnorodność i możliwość eksplorowania oraz zgłębiania różnych gatunków. Dla mnie to po prostu zabawa i mam nadzieję, że moi słuchacze będą to dostrzegać. Ups, wyszły 4 zdania 🙂 

A dla kogo jest ten album?

Dla fanów czegoś, co w Polsce wciąż uważam za niszę. Ciekawego, wartościowego popu w języku polskim z komercyjnym potencjałem, dobrym storytellingiem, starannością w melodiach i elementem czystej zabawy. 

“Pryzmat”? Intrygujący tytuł, kojarzy się dobrze. Skąd pomysł na tytuł?

Tytuł zainspirowany jest utworem, który powstał jako jeden z pierwszych i opowiada o takim pierwszym, jeszcze dziecięcym marzeniu i pomyśle na siebie. Długo szukałam nazwy, która jakoś zgrabnie łączyła by wszystkie te muzyczne eksperymenty. Uwierz mi, nie było to łatwe. „Pryzmat” symbolicznie rozszczepia mój głos na te różne muzyczne warstwy, tak jak przez bryłę rozszczepiona zostaje wiązka światła. Pomyślałam „bingo!”. To jest właśnie rola tej płyty. 

Słuchając Twojej EP mam wrażenie że wszystkie utwory łączą się w całość i opowiadają o skomplikowanej relacji miłosnej. Mam racje?

Dokładniej mówiąc o relacjach. Tych miłosnych i niekoniecznie romantycznych.
Z pewnością są to różne historie. 

Nie będę ukrywał że moim ulubionym kawałkiem jest “Brzeg”. Ma coś w sobie magicznego. A czy Ty również masz swoją TOP piosenkę? Jeśli tak to jaką i dlaczego akurat ona?

Kocham je wszystkie, ale chyba moim aktualnie ulubionym utworem jest singiel „Vegas”.

Mimo dance’owego ubrania ta piosenka jest dla mnie złożona i przejmująca. Opowiada o chęci uwolnienia się z bardzo przytłaczającej relacji. Okupione jest to decyzją nagłą, impulsywną, ale niestety jedyną słuszną. Byłam po obu stronach tej barykady i wiem, że w takich sytuacjach nie ma wygranych. Wszyscy wychodzą z tego poobijani.

Czy historii opowiedzianej w utworze “SPAM” doświadczyłaś na własnej skórze?

SPAM jest takim dziewczyńskim utworem z przymróżeniem oka. Ja osobiście nie doświadczyłam żadnych skrajnie nieprzyjemnych sytuacji związanych z social mediami, ale pewnie jak niejedna kobieta dałam się oczarować wieloma miłymi wiadomościami, które przy pierwszym lepszym problemie przerodziły się w równie intensywne i tym razem już mało przyjemne „powiadomienia”. W taki SPAM doradzam się już nie wczytywać i dać sobie spokój 🙂 

Jak wspominasz udział w The Voice Of Poland? Co w Twoim życiu zmieniło show?

The Voice of Poland uświadomił mi, że talent, odrobina szczęścia, a nawet wygrana to tylko składowe sukcesu artysty. Prócz nich najważniejsze są ciężka praca, konsekwencja i pokora. Odpadnięcie na dość wczesnym etapie programu pozostawiło we mnie głód artystycznego rozwoju i pozwoliło postawić sobie bardziej sprecyzowane cele. Zmusiło również do zadania sobie konkretnych pytań. Jaką muzykę chcę tworzyć? W jakiej roli w branży muzycznej chcę siebie widzieć? Dla kogo to wszystko? To wbrew pozorom nie zawsze są oczywiste pytania.

Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z My Name Is New?

Od wydania pierwszego singla „Uda się” W styczniu 2021. Po kolejnej premierze w kwietniu wiedzieliśmy już, dobrze nam się razem pracuje i chcemy wspólnie wydać EP 🙂

Pierwsza EP już za Tobą, co dalej?

Praca nad albumem długogrającym. 

Czego mam Ci życzyć na przyszłość?

Nieustających dobrych pomysłów i energii do ich realizacji ! 

Bardzo dziękuję za rozmowę! <3

Ja również dziękuję <3