Lodz, Atlas Arena, Koncert charytatywny "Razem z Ukraina" 2022-03-20 fot. Cezary Piwowarski/TVN

Koncert charytatywny „Razem z Ukrainą”

prawie 8 mln złotych dla Polskiej Akcji Humanitarnej na pomoc Ukrainie

20 marca w Atlas Arenie w Łodzi odbył się koncert charytatywny Razem z Ukrainą. Był transmitowany na żywo przez TVN, również w innych krajach. W Polsce obejrzało go około 6 milionów osób. W ramach inicjatywy zebrano prawie 8 milionów złotych, które otrzymała Polska Akcja Humanitarna na pomoc osobom dotkniętym wojną w Ukrainie.

Koncert Razem z Ukrainą był transmitowany na tak szeroką skalę, by dać możliwość aktywnego włączenia się we wsparcie dla Ukrainy jak największej liczbie widzów. Wierzę, że wspólnie zebrane w niedzielę środki, w całości przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej, przyniosą ulgę w cierpieniu uchodźcom w Polsce, ale także osobom wciąż przebywającym na terytorium Ukrainy, do których dotrze pomoc PAH. Jako Discovery i TVN chcieliśmy, by ten koncert zjednoczył wszystkich wokół idei wsparcia dla Ukrainy, ale przede wszystkim dał wymierne wsparcie finansowe organizacji, która każdego dnia pomaga tysiącom uchodźców, jest najbliżej ich potrzeb i potrafi na nie najlepiej odpowiedzieć. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział we wczorajszym wydarzeniu i włączyli się w akcję niesienia pomocy Ukrainie – Polskiej Akcji Humanitarnej, Łodzi, która ugościła nas w Atlas Arenie, wspaniałym artystom, naszym partnerom biznesowym, a także wszystkim uczestnikom koncertu oraz widzom, na których zawsze możemy liczyć, gdy potrzebna jest pomoc. – Tak o wydarzeniu wypowiedziała się Kasia Kieli, prezeska i dyrektorka zarządzająca grupą Discovery EMEA.

W Atlas Arenie wystąpili artyści zarówno z Polski, jak i z Ukrainy – między innymi Krzysztof Zalewski, Anita Lipnicka, Kayah, Natalia Przybysz, Maciej Musiałowski, Dagadana, Jerry Heil, Daria Psekho, Ludmiła Smorodina oraz Andrzej Seweryn.Wszyscy artyści zaangażowani w koncert zrzekli się honorariów.

Zbiórka funduszy na działania Polskiej Akcji Humanitarnej trwa cały czas – wciąż można pomagać i przesyłać datki na PAH na stronie https://www.siepomaga.pl/pah-ukrainaoraz za pośrednictwem wiadomości SMS o treści RAZEM pod numer 72365 (koszt 2,46 zł z VAT/SMS).