Fot. Materiały prasowe

Kristian Kostov to nasz nowy „Mood”

Kristian Kostov przedstawia skrupulatnie skonstruowaną EP-kę „Mood”.

„Mood” to opowieść o różnych stanach umysłu, zanurzenie się w psychikę Kristiana, wreszcie – lustro dla słuchaczy. Kostov, szykując się do wydania 6-utworowego wydawnictwa, skupiał się nie tylko na muzyce, ale również na całej otoczce projektu. Ciągle zmieniająca się paleta dźwięków, eksperymenty z instrumentami, wreszcie – konceptualne okładki – to wszystko pozwoliło stworzyć swojego rodzaju uniwersum: świat historii opowiadanej nie tylko przez każdy utwór na EP-ce, ale także towarzyszące im posty w mediach społecznościowych.

Kristian Kostov do pracy nad EP-ką zatrudnił songwriterów, którzy na koncie mają współpracę z takimi artystami jak Bebe Rexha, Demi Lovato, Gallant czy BTS.

Singlem wiodącym jest „Thinking” – optymistyczny, marzycielski utwór, który jednak nie ignoruje bólu, jakiego może doświadczyć każdy z nas. „Depressed on Wednesday” to jak na ironię najweselszy utwór na całej EP-ce, prezentujący bardzo odświeżające, optymistyczne spojrzenie na kwestie związane ze zdrowiem psychicznym. Ironii nie szczędzi Kristian także w „Things I Like”, którego tytuł to nawiązanie do wymieniania cech, jakie podobają się nam w potencjalnych partnerach. „Honest”, pierwszy utwór z „Mood”, który ujrzał światło dzienne, świetnie pasuje do momentu zakończenia wybuchowego związku. „Take Me Back” jest nostalgiczne zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej – zgrabnie nawiązuje do klimatu lat 80. Wieńczący całość „Better” to utwór, który oddaje klimat panujący obecnie na świecie.

„Mood” to projekt, który warto przesłuchać od początku do końca. Bogata paleta nastrojów namalowana przez Kristiana Kostova sprawi, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.