LEGENDARNE HOLLYWOOD VAMPIRES ZNOWU POWSTAJĄ I WYDAJĄ NOWĄ PŁYTĘ

unnamed

Legendarne wampiry z Hollywood znowu powstają! Nowy projekt Alice’a Coopera i Johnny’ego Deppa!

Zespół powołany do życia przez samego Alice’a Coopera do spółki z aktorem Johnnym Deppem został założony, by wskrzesić pamięć o legendarnym klubie Hollywood Vampires.  Nieformalny klub, który powstał na początku lat 70-tych, na piętrze popularnego wtedy Rainbow Bar & Grill, był miejscem spotkań gwiazd rocka mieszkających lub odwiedzających Los Angeles. „Typowy wieczór w tym miejscu wyglądał następująco – John Lennon, Harry Nilsson i Keith Moon, zwykle w przebraniu np. pokojówki lub szofera, w towarzystwie Berniego Taupina, Jima Morrisona i Mickey’a Dolenza” – wspomina Cooper. Częstym bywalcem baru był też Jimi Hendrix.

Pomysł na projekt zrodził się 3 lata temu w głowach  wieloletnich przyjaciół – Coopera i Deppa. Panowie zaprosili do współpracy Joe Perry’ego, a także producenta Boba Ezrina. Szybko jednak szeregi współczesnych wampirów zostały zasilone przez innych zaprzyjaźnionych muzyków, stąd na płycie pojawia się cała plejada gwiazd rocka – m.in. Perry Farrell, Dave Grohl, Sir Paul McCartney, Joe Walsh, Slash, Robbie Krieger, Zak Starkey, Brian Johnson, Kip Winger, a także zmarły już Sir Christopher Lee, który tuż przed śmiercią zdołał nagrać intro do utworu „Raise The Dead”.

Na płycie oprócz oryginalnych kompozycji Hollywood Vampires znalazły się też covery niegdysiejszych bywalców Hollywood Vampires, czyli The Doors, T.Rex, The Who, Hendrixa, Led Zeppelin i wiele innych.

Okładkę płyty w postaci antycznej księgi, zaprojektował sam John Varvatos.

 

TRACKLISTA:

 1. The Last Vampire (Hollywood Vampires)
 2. Raise The Dead (Hollywood Vampires)
 3. My Generation (The Who)
 4. Whole Lotta Love (Led Zeppelin)
 5. I Got A Line (Spirit)
 6. Five to One/Break On Through (The Doors)
 7. One/Jump Into The Fire (Harry Nilsson)
 8. Come And Get It (Badfinger)
 9. Jeepster (T. Rex)
 10. Cold Turkey (John Lennon)
 11. Manic Depression (Jimi Hendrix)
 12. Itchycoo Park (Small Faces)
 13. School’s Out / Another Brick In The Wall pt.2 (Alice Cooper/Pink Floyd)
 14. Dead Drunk Friends (Hollywood Vampires)