Little Big w Chorzowie!

Chorzowski FEST Festival, który w dniach 13-15 sierpnia odbędzie się w Parku Śląskim, ma za osobą ogłoszenia takich artystów jak Mark Ronson, Khalid, Taco Hemingway czy La Roux. Organizatorzy zadeklarowali niedawno, że chcąc wspierać prawa kobiet w muzyce – dążą do tego, aby line up wydarzenia był w pełni zrównoważony pod względem płci. Nowym nazwiskiem w tym line up’ie jest właśnie Little Big, czyli rosyjscy reprezentanci tegorocznej Eurowizji, którzy podbiją serca fanów z całego świata.

O Little Big mówi się, że już wygrali Eurowizję, ponieważ ich utwór „Uno” w ciągu kilku godzin od premiery podbił sieć, a teledysk został obejrzany ponad 30 milionów razy. Najgorętsza grupa rave’owa, cztery albumy na koncie, hitowe single, zabawne klipy i miliardy (w sumie) wyświetleń w serwisie YouTube – tak można opisać tę rosyjską rewelację. Choć debiut zespołu przyda na rok 2013 i premierę kawałka „Everyday I’m Drinking”, to wielki, międzynarodowy rozgłos zyskali po wydaniu „Skibidi” – szalonego singla, który zapoczątkował „Skibidi Challenge”, a który sprawił, że internauci z całego świata naśladowali zwariowane ruchy z teledysku. Little Big swój styl muzyczny określają mianem „funeral rave”, będący połączeniem rapu, rave oraz punk-popu. Występowali jako support przed popularną
grupą Die Antwoord, do której są porównywani oraz współpracowali chociażby z Tommy’m Cash’em. Kochają swoich fanów i zarażają ich swoją energią, dlatego warto przygotować się na to, że ich występ na FEST będzie czymś wyjątkowym!

Dotychczas ogłoszeni artyści (A-Z):
A.M.C
Alice Glass
Bart Skils
BREAK & SP:MC
Brooke Candy
CVAV 2.0
Daughter
Denzel Curry
Desert Dwellers live
DJ Hype
Eitan Reiter live
Fatima Yamaha
Ferdinand & Left Boy
James Bay
La Fleur
La Roux
Liquid Bloom
Little Big
Maduk
Mark Ronson
MARKY & MC GQ

Mata
MEFJUS & MC MAKSIM
Motor Drum City Ensemble
Natalia Nykiel
Natalia Przybysz
Nothing But Thieves
Out Of Orbit live
Princess Nokia
Purple Disco Machine
Secret Cinema
Sigrid
Sinead Harnett
Sohn
Sonbird
Taco Hemingway
The Blaze dj set
Tiga
Treavor Moontribe
Victor Ruiz

FEST Festival 2020 – bilety i ceny
REGULAR TIX 3 dni – 399 pln (dostępne do 15.02.2020 do 14.07.2020)
LAST CALL TIX 3 dni – 449 pln (dostępne od 15.07.2020 do wyczerpania puli)
Bilet jeden dzień - 229 pln (do wyczerpania puli)
Camping (ważny z karnetem lub biletem) – 199 pln