Lou Doillon odwiedzi Polskę w dniach 3, 4 października

image001 (1)

W październiku ukaże się drugi album Lou Doillon „Lay Low”. Córka reżysera Jacques’a Doillona i Jane Birkin już w 2012 roku pokazała nowe oblicza swojego talentu – w domowym zaciszu, akompaniując sobie jedynie na gitarze akustycznej, skomponowała swój debiutancki krążek „Places”.

Lou Doillon zaczynała od występów na scenach teatralnych i pracy przy niezależnym kinie. Pozowała przed obiektywami najlepszych fotografów a potem zdecydowała się obrać inną artystyczną drogę – muzyczną. Wyprodukowany przez Etienne Daho album „Places” był jednym z największych sukcesów w 2012 roku – wydawnictwo ujęło publiczność swoją oryginalnością. Płyta zdobyła status podwójnej platyny we Francji i sprzedała się w ponad 300tys. kopii na całym świecie. W efekcie sukcesu Lou zdobyła Victoire de la Musique w kategorii najlepsza artystka roku.

Drugi album Lou Doillon powstał we współpracy z Taylorem Kirkem aka Timber Timbre. Zeszłej zimy duet zaszył się w studio Hotel2Tango w Montrealu i wyprodukował wspólnie 11 nowych piosenek, które ukażą się na nowym album wokalistki już 9 października tego roku.

Spis utworów:

 1. Left Behind
 2. Above My Head
 3. Where To Start
 4. Nothing Left
 5. Lay Low
 6. Weekender Baby
 7. Let Me Go
 8. Good Man
 9. Worth Saying
 10. Robin Miller
 11. So Still